Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Senické senobranie

20 augusta, 2022 @ 10:00 - 23:00

Ťažiskové podujatie kultúrneho leta v Senici je Senické senobranie, ktoré sa tento rok uskutoční v sobotu 20. augusta na Sadovej ulici, v amfiteátri a priľahlom okolí mestského parku. Podujatie, na ktorom sa bude čapovať do vratných pohárov, ktoré senická radnica nedávno predstavila verejnosti a kde sa bude používať kompostovateľný riad.

Kultúrny program pokrýva celý deň

Pestrý kultúrny program Senického senobrania pokrýva prakticky celý víkendový deň – od 10.00 hodiny dopoludnia do neskorých večerných hodín a je koncipovaný tak, aby si v ňom to svoje našlo celé vekové spektrum návštevníkov – od malých detí až po tých skôr narodených.

Hlavnou hviezdou najväčšej letnej kultúrno-spoločenskej akcie pod širákom v Senici bude Adam Ďurica. V Senici tak zaznejú známe hity ako Mandolína, Neľutujem, Holubička, Zatancuj si so mnou… Ešte predtým na úplnom začiatku kultúrneho programu dostanú priestor ľudové piesne v podaní dychových hudieb Magdalénka (10:00 h) a Hradišťanka (11:00).

Popoludňajšie pásmo pre detských návštevníkov odštartuje o 13:00 hodine interaktívne divadlo Mici a Mňau. Na neho nadviaže o 14:00 rozprávka s pesničkami o kozliatkach a vlkovi v podaní hereckého klanu Kaprálikovcov.

O 15:00 popoludní atmosféru na Senickom senobraní 2022 zahustí hip-hopový spevák Lucas Hely, ktorý pochádza zo Senice. O 16:00 nadviaže neofolková skupina Družina, ktorá príde s originálnymi úpravami tradičných slovenských ľudových piesní. O 18:00 sa predstavia tanečníčky a tanečníci skupiny Čarovné ostrohy, ktorí po vystúpení odovzdajú „hospodárovi“ mesta dožinkový veniec. Nuž a priestor na pódiu po 20:00 hodine večer je rezervovaný pre už spomínaného Adama Ďuricu.

Súčasťou Senického senobrania je tradičný jarmok

Neoddeliteľnou súčasťou Senického senobrania je aj tradičný jarmok. Ľudoví remeselníci (medovnikári, šperkári, rezbári, mydlári, cukrovinkári…) budú mať svoje stánky hneď pri vstupe na jarmočnisko na Sadovej ulici. Ďalší jarmočníci s predajnými stánkami budú svoj tovar (odev, obuv, CD…) ponúkať v areáli amfiteátra v priestore medzi pokladňami.

Sprievodným programom Senického senobrania bude Detská farmzóna v mestskom parku pri budove DAV-u, ktorú budú mať pod palcom dobrovoľníci zo SENICA 2.0. Veľké bludisko z balíkov slamy a k tomu hry, súťaže a kvízy pre deti s tematikou poľnohospodárstva a prírody. Nebudú chýbať ani klasické kolotočové zábavné atrakciev priestore vedľa ihriska Žihadielko.

Vstup na podujatie Senické senobranie je zdarma.

Senické senobranie
Senické senobranie

Podrobnosti

Dátum:
20 augusta, 2022
Čas:
10:00 - 23:00
Udalosť Kategória: