Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

TUBLATANKA – 40 rockov Dobrí priatelia tour

2 júna, 2023 @ 20:00 - 22:00

Skupina Tublatanka je dlhodobo jednou z najúspešnejších skupín na Slovensku i v Čechách. Ma za sebou rad úspešných vystúpení napr. Eurovízny festival v Írskom Dubline, v Austine v Texase, v Chicagu, v New Yorku, v Londýne, festival Sopoty v Poľsku atd.
Vďaka tomu získala veľa fanúšikov nielen doma, ale i v zahraničí. Projekt ku 40. výročiu bude zameraný na pripomenutie si úspešnej histórie ale i súčasne napredovanie a nepoľavenie v aktivite, životaschopnosti, zameranie sa na oslovenie nielen rovesníkov-súputnikov, ale i na mladú generáciu s odkazom na slovenskú hudbu a kultúru, na jej minulosť, súčasnosť a zároveň i budúcnosť.

Vznikla v roku 1982 a v roku 1983 zahrala svoj prvý a veľmi úspešný koncert, nasledujúcich rokoch priniesla hity ako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Láska, drž ma nad hladinou, Šlabikár, Skúsime to cez vesmír, Priateľ, Dnes, Nekonecna piesen, Bez Tvojej lasky, Piesen pre Doda, Svet v ohrození, Novy vírus a mnoho ďalších. Za svoju existenciu vydala Tublatanka jedenásť radových albumov a teraz prichádza s novým CD nosičom!

Súčasná, dlhoročná podoba kapely v zložení Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser pri príležitosti 40. výročia vyráža na svoje turné po Slovenskej republike pod názvom „Dobrí priatelia tour“.

TUBLATANKA - 40 rockov Dobrí priatelia tour
TUBLATANKA – 40 rockov Dobrí priatelia tour

Podrobnosti

Dátum:
2 júna, 2023
Čas:
20:00 - 22:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: