Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Víkend otvorených parkov a záhrad v Holíči

31 mája - 2 júna

Mesto Holíč v spolupráci s Turistickým informačným centrom Holíč pripravujú pre návštevníkov jedinečnú udalosť – Víkend otvorených parkov a záhrad. Podujatie sa uskutoční od 31. mája do 2. júna 2024 a ponúkne bohatý program pre všetky vekové kategórie.

Miesto konania

Hlavným centrom diania bude Bylinková záhrada v Holíči, ktorá sa premení na oázu pokoja a relaxu. Návštevníci budú mať možnosť obdivovať krásu rôznych druhov bylín a spoznať ich liečivé účinky.

Program podujatia

Piatok 31. mája

Víkend otvorených parkov a záhrad odštartuje v piatok o 10:00 hod. výstavou bonsají. Milovníci týchto malých stromčekov si prídu na svoje. Poobede o 15:00 hod. sa uskutoční beseda s bylinkárkou, ktorá záujemcom priblíži svet liečivých rastlín.

Sobota 1. júna

Sobota bude patriť výstave kaktusov a ochutnávke čajov značky Leros. Návštevníci budú mať príležitosť obdivovať rôzne druhy kaktusov a pochutnať si na lahodných čajoch. Počas prestávky od 12:45 do 13:45 hod. si budú môcť oddýchnuť a načerpať sily.

Nedeľa 2. júna

Posledný deň podujatia bude venovaný najmä deťom. Od 14:00 do 17:00 hod. sa uskutoční Rozprávková cesta lesom, ktorá malých návštevníkov prevedie čarovným svetom rozprávok.

Sprievodné aktivity

Počas celého víkendu budú prebiehať aj sprievodné aktivity. Návštevníci si budú môcť prezrieť Holíčsky zámok, vyskúšať si člnkovanie či zabaviť sa v lesoparku pri Veternom mlyne. Pre deti budú pripravené rôzne atrakcie a hry v rámci programu “Päť zmyslov v záhrade”.

Záštita a organizácia

Podujatie Víkend otvorených parkov a záhrad sa koná pod záštitou ministerky kultúry SR p. Martiny Šimákovičovej a primátora mesta Bratislavy p. Matúša Valla. Organizátorom je mesto Holíč v spolupráci s Turistickým informačným centrom Holíč.

Víkend v Holíči sľubuje nezabudnuteľný zážitok

Víkend otvorených parkov a záhrad v Holíči sľubuje nezabudnuteľný zážitok pre všetkých milovníkov prírody, bylín a záhradníctva. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť stráviť príjemný víkend v krásnom prostredí Bylinkovej záhrady. Vstup je zdarma, no v prípade nepriaznivého počasia si organizátori vyhradzujú právo na zmenu programu a miesta konania.

Víkend otvorených parkov a záhrad v Holíči
Víkend otvorených parkov a záhrad v Holíči

Podrobnosti

Začiatok:
31 mája
Koniec:
2 júna
Udalosť Kategórie:
, ,
Udalosť Značky:
,

Organizátor

Mesto Holíč
Phone
034 321 0511
Email
sekretariat@holic.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Holíčsky zámok
Zámocká 391/2
Holíč, 908 51 Slovenská republika
+ Google Map
View Miesto udalosti Website