Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Výstava Kultúrneho spolku Spoločnosti MAMŰ

14 marca, 2022 - 24 apríla, 2022

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva na medzinárodnú kolektívnu výstavu Kultúrneho spolku Spoločnosti MAMŰ.
„Sme veľmi radi, že v našej galérii máme opäť možnosť privítať výnimočných zahraničných autorov. Kolektívne výstavy sú zaujímavé svojou rôznorodosťou a tak si každý návštevník určite príde na svoje,“ uviedla kurátorka fondu výtvarného umenia v Baníckom múzeu v Rožňave Eva Lázárová.

Kultúrny spolok Spoločnosti MAMŰ z Budapešti je už niekoľko desaťročí pravidelným účastníkom maďarského kultúrneho života. A aj naďalej sa aktívne zúčastňuje na podujatiach súčasného umenia. Jeho cieľom je formovať čo najrozmanitejší kultúrny život, pokryť profesionálne segmenty a vytvoriť príležitosť na mobilitu medzi žánrami.

Na uvedené účely združenie organizuje kultúrne podujatia a prevádzkuje Galériu MAMŰ. Pravidelne každý mesiac organizuje podujatia súčasného umenia, skupinové a samostatné výstavy. Rovnako aj ďalšie programy – hudobné a čitateľské večery, prezentácie katalógov, či prezentácie umelcov. Momentálne má združenie 215 členov. Členská základňa ale z roka na rok narastá vzhľadom na odbornú kvalitu a aktivitu, ktorú združenie vyvíja.

Podrobnosti

Začiatok:
14 marca, 2022
Koniec:
24 apríla, 2022
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky: