Policajti riešili aj uviaznutý kamión na Bielej Hore


Husté sneženie potrápilo vodičov, jazdu nezvládol ani opitý odhŕňač. NaZahori.sk o tom informuje hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Nedeľné sneženie „opäť“ nepríjemne prekvapilo najmä vodičov. Za jeden deň boli policajti privolaní, v rámci Trnavského kraja, k 12 dopravným kolíziám.

Najkurióznejšiu nehodu riešili policajti v obci v okrese Piešťany. 42 ročný muž nastúpil ráno do zamestnania a sadol za volant malotraktora. Počas jazdy, pri rýchlosti 11 km/h, nezvládol riadenie a pri odhŕňaní snehu zišiel pravým kolesom z chodníka. Traktor stratil rovnováhu a skončil prevrátený na ceste. Policajti príčinu nehody zistili hneď po dychovej skúške. Traktorista totiž nafúkal 1,19 promile. Na mieste mu zadržali vodičský preukaz a obmedzili ho na osobnej slobode. Policajti ho riešia v tzv. superrýchlom konaní a na rozhodnutie súdu si počká v CPZ.

Ďalšiu nehodu s alkoholom vyšetrujú policajti z Galanty. 22 ročný vodič na aute BMW X3 nedal, pri vchádzaní do kruhového objazdu pri obci Gáň, prednosť autu Suzuki Swift a zozadu do neho narazil. Po zrážke Suzuki otočilo a odhodilo do dopravného značenia. Za volant si mladý vodič sadol s 1,6 promile alkoholu v dychu.

V okrese Dunajská Streda zas neprispôsobil rýchlosť jazdy 37 ročný vodič na aute Ford Fiesta. Pri obci Oľdza zišiel z cesty a narazil do stromu. Muž utrpel zranenia, s ktorými ho RZP previezla do nemocnice. Policajti mu v dychu namerali takmer 2 promile.

Najhoršie dopadol 41 ročný muž pri obci Zavar, okres Trnava. Na aute Hyundai nezvládol riadenie, zišiel mimo cestu a s autom skončil v odvodňovacom kanáli. S viacerými vnútornými poraneniami ho transportovali do nemocnice. Policajtom, pri dychovej skúške, nafúkal 1,29 promile.

Policajti týchto vodičov riešia za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody až na 1 rok.

Policajti boli v nedeľu privolaní aj ku:

uviaznutému kamiónu na Bielej Hore

5 škodovým udalostiam bez zranení v okresoch TT, SE a DS

2 dopravným nehodám v mestách Senica a Hlohovec, ktorých vinník z miesta odišiel

“Na zasneženej, namrznutej alebo mokrej ceste zvýšte opatrnosť a prispôsobte rýchlosť jazdy. Uvedomte si, že vaše auto reaguje ináč ako na suchej vozovke a prípadná brzdná dráha sa predlžuje. Rovnako nezabúdajte na fakt, že stačí okamih a auto sa dostane do šmyku, pri ktorom nad ním stratíte akúkoľvek kontrolu. Tieto riziká sa znásobujú, ak si navyše sadnete za volant opití. Jazdite opatrne a zodpovedne!,” dopĺňa krajská hovorkyňa polície.


Pridaj komentár