Polícia udelila 162 pokút, najviac v okrese Senica


Policajné hliadky počas 4-hodinovej akcie zistili 162 priestupkov v doprave, z toho 152 vodičov riešili v blokovom konaní na mieste. Najviac prehreškov v doprave odhalili senickí policajti a to cez 30 prípadov. NaZahori.sk o tom informovala policajná hovorkyňa Trnavského kraja Mária Linkešová.

Vzhľadom na závažnosť priestupku využili policajti v 9 prípadoch formu dohovoru a v 1 prípade vodiča oznámili za alkohol správnemu orgánu. „S pokutou odišlo aj 13 vodičov, najviac v okresoch Senica, Galanta, ktorí počas jazdy telefonovali. 11 osôb jazdilo na cestách bez povinnej ochrannej prilby,“ uviedla Linkešová.

Policajti zadokumentovali ďalších 22 priestupkov za porušenie povinnosti zo strany vodiča, 7 vodičov nebolo pripútaných počas jazdy a 3 vodičom zadržali počas akcie vodičské preukazy. Dopravné predpisy porušili na ceste aj 3 cyklisti a 4 chodci.

Práve rýchlosť je dlhodobo druhou najčastejšou  príčinou dopravných nehôd v Trnavskom kraji. Navyše, v mesiaci október bola aj príčinou tragickej dopravnej nehody, pri ktorej prišiel o život mladý človek,“ informovala policajná hovorkyňa.

V mesiaci október eviduje polícia na cestách Trnavského kraja nárast dopravných nehôd, zvýšený počet ľahko zranených osôb a do plusu išli aj nehody, ktoré spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu.  Okrem prevencie polícia plánuje do ďalších dní aj ďalšie akcie, ktoré postupne zameriame aj na najrizikovejších účastníkov cestnej premávky a policajti si preveria aj alkohol za volantom. Jazdite opatrne a zodpovedne,“ upozornila Linkešová.


Pridaj komentár