Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Polícia upozorňuje: Podvodmi na internetových bazároch ľudia prichádzajú o tisíce eur


Na území bratislavského kraja polícia zaznamenala zvýšený nárast prípadov podvodov. Informuje o tom KR PZ v Bratislave.

Neznámi páchatelia vylákajú od ľudí údaje k bankovým účtom a následne ich pripravia o ich životné úspory. Svedčia o tom aj prípady, ku ktorým došlo počas uplynulého víkendu (22.01. a 23.01.2022).

„ Len za tieto dva dni evidujeme celkovo 7 prípadov v rámci ktorých neznámi páchatelia kontaktujú poškodených, ktorí prostredníctvom internetových bazárov predávali rôzny tovar. Páchatelia pri komunikácií s poškodenými poslali odkaz na úhradu poštovného. Po kliknutí na tento odkaz, mali poškodení vyplniť údaje k svojim platobným kartám a bankovým účtom. Týmto konaním prišli poškodení o peniaze v celkovej výške 5.105 eur,“ dopĺňa Polícia SR – Bratislavský kraj.  

V jednom prípade sa inzerujúci muž zachoval duchaprítomne – kontaktoval políciu a podvodníka, ktorý ho kontaktoval prostredníctvom aplikácie zablokoval.

Bratislavská krajská polícia upozorňuje

-v prípade takýchto správ, telefonátov neposkytujte žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám, či produktom.

-v prípade, ak od Vás neznáma osoba akoukoľvek formou požaduje Vaše údaje k platobným kartám a údaje k službe internetbanking, alebo prihlasovacie údaje a heslo, za žiadnych okolností ich neposkytujte!


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár