Polícia: V Senici došlo ráno k zrážke osobného auta a cyklistu


Do terénu dnes 9.12.2021 polícia v Trnavskom kraji nasadila zvýšený počet dopravných hliadok a situáciu na cestách neustále monitoruje.

Od rána polícia eviduje viacero udalostí v doprave

V Senici došlo ráno k zrážke osobného auta a cyklistu, v Trnave zas auto zachytilo chodca.

Policajti riešili aj viacero škodových udalostí v okresoch Trnava (Trnava a obec Trebatice) a Dunajská Streda (obec Zlaté Klasy). Medzi Trnavou a obcou Bučany skončilo auto na streche, našťastie sa nikto nezranil. Skrížený kamión čiastočne skomplikoval dopravu medzi mestom Holíč a obcou Petrova Ves, v okrese Skalica.

 Dopravu policajti riadia aj medzi mestom Sereď a obcou Dvorníky, kde časť cesty blokujú zapadnuté kamióny. Situácia v doprave sa zatiaľ obišla bez vážnejších udalostí.

Ako jazdiť na snehu?

ZÁKLAD SÚ ZIMNÉ PNEUMATIKY – Áno, toto je nevyhnutnosť. Veríme, že každý má už prezuté a nečakal na sneh.

CIT S PEDÁLOM A VOLANTOM – Pri ovládaní auta je potrebné sa vyvarovať trhavého a prudkého pohybu. To by mohlo viesť k šmyku a následnej nehode. Pri jazde brzdite dlhšie a plynulo, rovnako to platí aj pri rozjazde.

BEZPEČNÝ ODSTUP – Na snehu je brzdná dráha oveľa dlhšia a ako sme vyššie spomenuli, hrozí aj nebezpečenstvo šmyku pri náhlom zabrzdení.

JAZDITE POMALŠIE

ODSTRÁŇTE Z AUTA NÁMRAZU A SNEH – Nevyhnutnosťou je to, aby vodič dobre videl na cestu. „TANKOVÝ PRIEZOR“ NA ČELNOM SKLE NESTAČÍ! Odstránením námrazy z auta zase zabránite padajúcim kusom ľadu, ktoré môžu poškodiť ostatné autá.


Pridaj komentár