Polícia vyšetruje vážnu dopravnú nehodu medzi Lopašovom a Radošovcami


Policajti vyšetrujú okolnosti a príčiny dopravnej nehody na ceste I. triedy medzi obcami Lopašov a Radošovce, v okrese Skalica. Informovala o tom KR PZ TT.

V sobotu 15.1.2022 popoludní sa na rovnom úseku cesty čelne zrazili dve osobné autá. „64-ročný vodič na VW Passat mal z doposiaľ nezistených príčin prejsť do protismeru, kadiaľ v tom čase práve prechádzalo auto VW Golf. Jeho 26 ročný vodič sa už nedokázal oproti idúcemu autu vyhnúť. Pri silnom náraze utrpeli všetci účastníci nehody ťažké zranenia,“ informovala hovorkyňa polície Zlatica Antalová.

Oboch vodičov a mladú spolujazdkyňu z VW Golf museli záchranári transportovať do skalickej nemocnice. Za účelom zistenia, či niektorý z vodičov nešoféroval pod vplyvom alkoholu, im bola odobratá krv. „Prípad si prevzal skalický vyšetrovateľ, ktorý vo veci začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti, s následkom ťažkej ujmy na zdraví. Dávajte si na cestách pozor. Nezabúdajte sa pri jazde plne sústrediť na šoférovanie. Aj malé rozptýlenie pozornosti vodiča môže mať katastrofálne následky,“ apeluje policajná hovorkyňa.


Pridaj komentár