Poliklinika Senica očkuje aj treťou dávkou Moderny, pribudne Pfizer


V tomto týždni očkuje proti ochoreniu Covid-19 Poliklinika Senica n. o. v očkovacom centre v stredu 27. októbra 2021. 

Záujemci sa môžu prísť zaočkovať v čase od 8:00 do 15:00 hodiny, pričom obedná prestávka je od 11:30 do 12:30 hodiny. „Očkujeme registrovaných cez systém NCZI, ako aj neregistrovaných záujemcov prvou, druhou a už aj treťou dávkou. Základným odporúčaním je, že podanie tretej dávky sa má uskutočniť najskôr šesť mesiacov od podania druhej dávky. Podľa absolútne čerstvých informácií pribudne k vakcíne Moderna od budúceho týždňa v Poliklinike Senica aj očkovanie vakcínou Pfizer,“ upresňuje riaditeľ zdravotníckeho zariadenia Poliklinika Senica n. o. Jozef Mikuš

„V súčasnosti sa treťou dávkou očkujú občania, ktorí dostali esemesku cez systém NCZI vzhľadom na svoju diagnózu a všetci záujemci vo veku nad 55 rokov,“ upresňuje riaditeľ Polikliniky Senica n. o.

V prípade záujmu o očkovanie vakcínou Moderna nemusia občania riešiť registráciu, stačí dostaviť sa na očkovanie v príslušný deň, priniesť si zo sebou občiansky preukaz a preukaz poistenca zdravotnej poisťovne. „V prípade, že máte o očkovanie treťou dávkou záujem, ale zároveň vás trápia pochybnosti, či ho môžete kvôli diagnóze alebo súbehu diagnóz podstúpiť, odporúčame, aby ste situáciu skonzultovali s obvodným alebo odborným lekárom,“ uzatvára J. Mikuš.

 


Pridaj komentár