Pomoc Kopaničiarov Južnej Morave sa vyšplhala na viac ako 16.000 eur


Istotne si mnohí z vás ešte spomenú na finančnú zbierku pre obce regiónu Južná Morava, ktoré v lete tohto roka zasiahlo tornádo a spôsobilo tak u našich západných susedov miliardové škody. Informoval o tom hovorca mesta Myjava Marek Hrin.

Túto zbierku koncom júna vyhlásila myjavská samospráva, zriadila pre ňu transparentný účet, na ktorý vložila 5000 eur a niekoľko týždňov mali záujemcovia možnosť sami ľubovoľnou sumou podporiť živelnou pohromou zničené moravské mestá a dedinky.

Mesto Myjava svoj príspevok napokon ešte zvýšilo na 11.000 eur symbolizujúcich počet jeho obyvateľov, ďalších 5510 eur pridali dobrovoľní darcovia a samospráva tak mohla poslať mestu Hodonín, ako koordinátorovi pomoci, dar vo výške 16.510 eur.

„Dúfame a veríme, že aj tento náš finančný príspevok z kopaničiarskeho kraja pomôže našim susedom dostať sa čím skôr do normálneho režimu fungovania. Dovoľte, aby sme všetkým vám, ktorí ste do zbierky prispeli, pri tejto príležitosti dodatočne poďakovali za štedrosť a ochotu pomôcť! Spravili ste dobrý skutok a to sa dnes cení,“ doplnil Hrin.

zdroj: Mesto Myjava / www.myjava.sk

Morava tornádo: Najviac poničené sú Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice a Hrušky

foto: Jaroslav Malý FB Česko

 24. JÚNA 2021

Lužice po tornáde, len zopár km za SK hranicami vo štvrtok večer 24.6.2021 zasiahli silné búrky.


Pridaj komentár