Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Požiar na Jelenej hore pri Plaveckom Mikuláši


V sobotu 30.10.2021 v čase 18:20 h vyrazila posádka dobrovoľných hasičov z Plaveckého Podhradia  1+3, na základe výzvy z Krajského operačného strediska HaZZ SR v Bratislave k nahlásenému požiaru na Jelenej hore. 

V Plaveckom Mikuláši ich už čakali dvaja hasiči z OR HaZZ Malacky a oznamovateľ požiaru, ktorý na mape určil miesto požiaru. Po naplnení hasiacich vakov vodou, sa k štyrom členom pridal aj jeden člen z DHZO Plavecký Mikuláš a vyrazili peši k miestu požiaru. 

Po vyšľapaní na vrchol hory, bol už z diaľky vidieť oheň. Po príchode na miesto požiaru, bolo zistené, že horí plocha cca 2×3 m, pravdepodobne z neuhaseného ohniska. 

Na mieste už boli dve osoby, ktoré sa snažili uhasiť oheň hasiacim prístrojom. V hasení potom pokračovali členovia DHZO. Po lokalizácii počkali ešte pol hodinu a kontrolovali spálenisko. Následne zišli z hory k autu. Návrat na stanicu 21.50 h.

„Opätovne prosíme a žiadame návštevníkov hory a lesa, nezakladajte ohne, je to nezodpovedné , hlavne v takom veternom počasí, ako je v posledných dňoch v našej lokalite, a hlave na vrcholoch,“ upozorňujú hasiči DHZ Plavecké Podhradie.

Zdroj: DHZ Plavecké Podhradie 


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár