Požiar pracovného stroja v Uníne a dopravná nehoda v Petrovej Vsi


Dňa 19. júla 2021 prišlo k požiaru pracovného stroja na poli pri obci Unín a k dopravnej nehode v Petrovej Vsi v okrese Skalica. NaZahori.sk o tom dnes informuje Lena Košťálová, hovorkyňa KR HaZZ v Trnave.

Požiar pracovného stroja Unín 

Dňa 19. júla 2021 krátko pred 14-tou hodinou prišlo k požiaru pracovného stroja na poli pri obci Unín, okres Skalica. Na miesto udalosti bola vyslaná  jednotka z hasičskej stanice v Holíči so štyrmi príslušníkmi a dvoma kusmi hasičskej techniky. Po vykonanom prieskume bolo zistené, že sa jedná o požiar kombajnu, ktorý bol v čase príchodu hasičov celý zachvátený plameňmi.

Na likvidáciu požiaru boli použité tri vysokotlakové prúdy. V dôsledku silného zadymenia v okolí, zasahujúci príslušníci použili autonómne dýchacie prístroje. Na mieste udalosti zasahovali aj členovia dobrovoľných hasičských obcí Letničie a Unín. Predbežná škoda, ktorá vznikla majiteľovi pracovného stroja, bola vyčíslená na sumu 350 000€. Požiar vznikol v dôsledku elektrického skratu. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu.

Dopravná nehoda Petrova Ves 

Na operačné stredisko bola dňa 19.júla 2021 pred 19-tou hodinou nahlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel na štátnej ceste II/590 v obci Petrova Ves, okres Skalica. Na miesto zásahu bol vyslaný jeden kus hasičskej techniky s dvoma príslušníkmi zo stanice v Holíči.

Po príchode hasičov bolo zistené, že jedna osoba z účastníkov dopravnej nehody bola ľahko zranená. Osoba bola odovzdaná do opatery záchrannej zdravotnej služby. Na havarovaných vozidlách boli vykonané protipožiarne opatrenia. V dôsledku toho, že dopravná nehoda vznikla na úseku nebezpečnej zákruty, bola pre lepšiu viditeľnosť použitá  svetelná signalizácia na cestnej komunikácií. Počas zásahu bola cestná komunikácia neprejazdná v jednom jazdnom pruhu. Premávka bola riadená príslušníkmi. 


Pridaj komentár