Požiar sušičky obilia v Gbeloch


V stredu 20. októbra 2021 pred 18-tou hodinou prišlo k požiaru sušičky obilia v areáli poľnohospodárskeho družstva v meste Gbely, okres Skalica. 

NaZahori.sk o tom informovala Lena Košťálová, hovorkyňa Krajského  riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

Operačným strediskom bola na miesto udalosti vyslaná hasičská jednotka z Holíča a Kútov. Po príchode hasičov sa už pri plynovej sušičke nachádzal Dobrovoľný hasičský zbor mesta Gbely, ktorý zahájil hasiace práce. 

Zamestnanci družstva odpojili prívod od elektrickej energie a plynu.  Vykonaným prieskumom bolo zistené, že požiar sa nachádza v prvých troch komorách sušičky, čo zásah značne skomplikovalo pre ťažký prístup k plameňom. 

Veliteľ zásahu nariadil vyprázdnenie obsahu sušičky, v ktorom sa nachádzala slnečnica. Po vysypaní bola jedným prúdom ochladzovaná plodina a tiež plášť konštrukcie sušičky. Po úplnom uhasení požiaru bolo požiarisko prekontrolované termovíznou kamerou. 

“Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu. Požiar, ktorý vznikol v dôsledku samovznietenia prachových častí poľnohospodárskych plodín, spôsobil škodu vyčíslenú na hodnotu 20.000 eur,“ doplnila krajská hovorkyňa.  


Pridaj komentár