Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Pozorovňa zvierat Vydrica pri Marianke je sprístupnená turistom


Pozorovňa Vydrica je spoločný projekt hlavného mesta, Metropolitného inštitútu Bratislavy a Mestských lesov v Bratislave.

Vyhliadka je v prostredí po vetrovej kalamite

„Pripravili sme pre vás ďalšie pekné miesto, kde sa môžete zastaviť na svojich prechádzkach. Nenápadnú vyhliadku, citlivo zasadenú do prostredia Karpatských lesov, vyrobili svojpomocne naši zamestnanci z lokálneho smrekovcového dreva. Má 13 štvorcových metrov a vojde sa do nej menšia skupinka ľudí,“ informujú na sociálnej sieti Mestské lesy v Bratislave.

Pre vyhliadku zhotovitelia vybrali zaujímavé miesto po vetrovej kalamite. Je to prevažne otvorená trávnatá plocha s vývratmi a pňami, rovnako aj s mladšími stromami a krovím.

Pozorovňu nájdete medzi Račou a Mariankou

Pozorovňa Vydrica

Skoro ráno a neskoro večer si tu môžete v pokoji vychutnať výhľad na okolitú prírodu, vežu Kamzík a ak budete potichu tak uvidíte aj zvieratá. Najčastejšie daniele a diviaky, ale žijú tu aj srny, líšky, muflóny či bažanty.

„Presnú polohu však prezrádzať nebudeme, čaro vyhliadky spočíva aj v jej hľadaní. Určite pri tom natrafíte na krásne miesta, kam by ste sa inak nevybrali,“ doplnili lesníci.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár