Pri dopravnej nehode v Malackách asistovali drogy


Dopravní policajti boli v priebehu štvrtkového rána 13. januára 2022 vyslaní k dopravnej nehode, ku ktorej došlo v meste Malacky, na križovatke ulíc Cesta mládeže a Martina Benku. Informovala o tom polícia.

Podľa doterajších informácií 40-ročný vodič na vozidle Citroen Saxo nedal pri prejazde uvedenou križovatkou prednosť v jazde vozidlu Škoda Fabia, ktoré prechádzalo po hlavnej ceste. „V dôsledku toho došlo k zrážke, pri ktorej utrpela 51-ročná vodička vozidla Škoda mnohopočetné zlomeniny a iné ťažké zranenia. Tie si vyžiadali jej okamžitý prevoz do nemocnice,“ uviedol hovorca KR PZ v Bratislave Michal Szeiff.

Vodič bol na mieste podrobeniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, tá skončila s negatívnym výsledkom. „Nakoľko však javil známky požitia omamných a psychotropných látok, bol nariadený odber biologického materiálu za účelom zistenia ich prítomnosti v tele,“ doplnil Szeiff.

Presné príčiny nehody vyšetrujú dopravní policajti v Malackách zároveň však bolo zo strany policajného vyšetrovateľa začaté aj trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade  za volant nepatrí! Preto opäť apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností  nepožili,“ apeluje hovorca polície.


Pridaj komentár