Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Prípravka AC Malacky opäť najlepšia na Slovensku!


foto: A. Mrázová

Družstvo prípravky Atletického klubu AC Malacky opäť zvíťazilo v celoslovenskej Detskej P-T-S (Pravda – Televízia – Slovnaft).

Najmenší atléti malackého klubu tak zo všetkých doterajších piatich ročníkov dokázali vyhrať už po štvrtý raz, z toho tretíkrát za sebou!

Víťazný tím mal v tomto roku zloženie: Krištof Haba, Matias Michalovič, Andrea Mrázová, Šimon Nehyba, Viktória Pauková a Nela Stašková. Spolu sa zúčastnilo 22 tímov, čo znamenalo 132 detí s ročníkom narodenia 2010 a mladších. 

Z pandemických dôvodov sa súťaž tentoraz nekonala v športovom areáli X-Bionic Sphere v Šamoríne počas atletického mítingu dospelých, ale po prvýkrát bola na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave. 

Pandemická situácia ovplyvnila aj spôsob kvalifikácie do celoslovenského finále. Napriek tomu že v jednotlivých krajoch prebehli regionálne kolá súťaže, do celoslovenskej Detskej P-T-S sa z nich v aktuálnom ročníku súťaže nepostupovalo. Každý klub mohol do finále nominovať jedno družstvo prípravky a túto možnosť využilo 22 tímov z celého Slovenska. 

Šesť súťažných disciplín, ktoré prebiehali štafetovou formou, najlepšie zvládli pretekári Atletického klubu AC Malacky. Naši mladí zvíťazili v piatich disciplínach: skok do diaľky z miesta, hod medicinbalom, prekážkový beh, hod vortexom a 6-minútový vytrvalostný beh. Nevyhrali iba štafetu, avšak tam skončili na 2. mieste. 

Detská P-T-S je tímová súťaž v atletickej všestrannosti prípraviek, ktorú Slovenský atletický zväz organizuje prostredníctvom projektu Detská atletika od roku 2017. 

Jednotlivé súťažné disciplíny zachytávajú všetky pohybové schopnosti a sú dôležitou súčasťou pre správny a vyvážený rozvoj každého mladého športovca (štafetový beh – rýchlostné schopnosti, prekážkový beh – koordinačné schopnosti, skok do diaľky z miesta – výbušná sila dolných končatín, 6-minútový beh – vytrvalostné schopnosti, hod vortexom a hod medicinbalom – výbušná sila horných končatín).

  

Detská P-T-S 2021

 

1. AC Malacky

2. AK Run For Fun Bratislava

3. AK ŠK UMB Banská Bystrica

 

Výsledky prípravky AC Malacky v Detskej P-T-S (2017 – 2021)

 

2017 – 1. miesto

Laura Albertová, Martin Antala, Daniel Danihel, Eric Houndjo, Sarah Alexandra Jurovatá, Allan Ort-Mertl, Silvia Pullmannová, Kristína Sabová

 

2018 – 2. miesto

Adam Boškovič, Dávid Lukáček, Martina Moravčíková, Silvia Pullmannová, Vanesa Salaiová, Teodor Volek

 

2019 – 1. miesto

Philip Halla, Alex Houndjo, Vanesa Salaiová, Teodor Volek, Hana Zálesňáková, Lilly Zivčáková

 

2020 – 1. miesto

Juraj Hlaváč, Michaela Kováčiková, Matias Michalovič, Šimon Nehyba, Lea Pauková, Regina Slezáková

 

2021 – 1. miesto

Krištof Haba, Matias Michalovič, Andrea Mrázová, Šimon Nehyba, Viktória Pauková, Nela Stašková

 


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár