Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Prvá prehra Spartaka v aktuálnej sezóne


Vladimír Domen

Futbalisti Spartaka Myjava okúsili prvýkrát v sezóne trpkosť prehry, keď na ihrisku v Beluši prehrali najtesnejším rozdielom 0:1.

FK Beluša – Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Gól: 57. Gáborík, ŽK: 90. Holíček – 26. Lopušan, 76. Sivák, 88. Svatík, rozhodovali: Fehér – Juhos, Šinka.

FK Beluša: Vangel, Jánošík, Schiszler, Janček, Beňo, Holíček, Cisár (78. Bartoš), Gašpar (85. Ďuriš), Gáborík (87. Siska), Mišutka (74. Derka), Hrenák (90. Ciesar)

Spartaka Myjava: Koníček, Flamík, Pekár (52. Ratica), Toman, Sivák, Lopušan (63. Pecha), Martišiak, Mareš T. (84. Kosík), Legnani, Čurik (67. Ulrich), Svatík

Tohoročný september privítal treťoligové tímy nahusteným programom, v rámci ktorého hneď v stredu 1. 9. 2021 vycestovali Myjavčania na Považie, aby si zmerali sily s tímom FK Beluša. Tá mala pred vloženým 16. kolom TIPOS III. ligy Západ pred kopaničiarmi jednobodový náskok a patrila jej v tabuľke tretia priečka. Tú si napokon aj udržala, keď na domácom trávniku Myjavu zdolala tesne 1 : 0. O jediný gól stretnutia sa v 57. minúte postaral Gáborík. Hostia teda v piatom zápase aktuálnej sezóny po prvý raz ťahali za kratší koniec a zaknihovali si premiérovú prehru v sezóne. Pred víkendovým zápasom s Novým Mestom nad Váhom, ktorý je naplánovaný na nedeľu 5. 9. 2021 o 19.30 h, klesol Spartak na siedmu priečku a na konte má osem bodov. Rovnako, ako Marcelová, ktorá má po výhre nad Častkovcami lepšie skóre a Myjavčanov tak v tabuľke preskočila a Imeľ, ktorý sa na čierno-bielych tlačí z ôsmeho miesta. Veríme, že v najbližšom stretnutí sa opäť naladíme na víťaznú vlnu a vás, našich fanúšikov, na štadión v nedeľu večer srdečne pozývame!

Hlas po zápase

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartaka Myjava: “Dnes sme videli kvalitný zápas dvoch dobrých mužstiev, v ktorom však domáci boli o ten gól určite lepší. Pripravovali sme sa síce zodpovedne, ale musím povedať, že sme neodohrali úplne najlepšie stretnutie. Snažíme sa stále pracovať v novom hernom systéme a nie všetko nám zatiaľ vychádza…


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár