Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Prvý Seničan Alan sa narodil na Nový rok v skalickej nemocnici


Od Nového roka je v rodine Milana a Veroniky Černákových o niečo veselšie. Do rodiny im totižto 1. 1. 2022 pribudol synček Alan, ktorý si vyslúžil titul prvého Seničana narodeného v tomto roku.

Šťastnú rodinku spolu s okruhom najbližších príbuzných prijal v obradnej sále Mestského úradu v Senici primátor mesta Martin Džačovský.

Prvý novorodenec roka 2022 v skalickej nemocnic je Seničan Alan zdroj: Nemocnica Agel Skalica

Alanko sa narodil 1. januára o 13.46 hod. s mierami 3100 gramov a 49 cm. Na svet prišiel vo Fakultnej nemocnici Agel Skalica, kde sa zároveň stal prvým narodeným bábätkom v tejto nemocnici v roku 2022.

Alan je druhým dieťatkom v rodine Černákových, pričom o malého brata sa doma pomáha starať staršia 2,5-ročná sestra Ninka. „Verím, že jeho život bude výnimočný ako dátum, kedy prišiel Alanko na svet,“ povedal počas prijatia otec Milan.

Alan prvý Seničan 2022 s rodinou na senickej radnici fotky zdroj: Mesto Senica

Rodičia malého Alanka sa počas prijatia na mestskom úrade zapísali do Pamätnej knihy mesta Senica a dostali malú pozornosť.

Alan prvý Seničan 2022 s rodinou na senickej radnici fotky zdroj: Mesto Senica

 Týmto aktom bol Alan uvítaný medzi občanov Senice. „Aspoň takto pomyselne chcem otvoriť náruč mesta a prijať Alana ako nášho občana, Seničana, jedného z najmladších v našom meste. Alanko, vitaj medzi nami,“ povedal primátor.

zdroj: Mesto Senica

https://www.nazahori.sk/2022/01/07/v-skalickej-nemocnici-sa-vlani-narodilo-424-chlapcov-a-358-dievcat/

KOCR Bratislava region

Pridaj komentár