Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Rekonštrukcia cesty na Robotníckej a parkoviska v centre Senice


zdroj fotiek: Mesto Senica

Od stredy 20. októbra 2021 začne rekonštrukcia miestnej komunikácie na Robotníckej ulici v Senici a súčasne bude opravený povrch aj na frekventovanom parkovisku v centre mesta na Hviezdoslavovej ulici (pred domácimi potrebami U Katky).

Rekonštrukcia oboch plôch by nemala trvať viac ako desať dní. Informuje o tom Mesto Senica

Rekonštrukcia miestnej komunikácie i parkoviska sa bude realizovať z dôvodu nevyhovujúceho súčasného stavu. Celkovo prejde rekonštrukciou 463 metrov cesty od odbočenia z Dlhej ulice pozdĺž celou Robotníckou ulicou až po bytový dom so súpisným číslom 55 (bytový dom za budovou Bytservisu). 

Táto komunikácia zabezpečuje prístup nielen k bytovým a rodinným domom, ale aj prevádzkam umiestneným na tejto ulici.

 

Pri realizácii stavby bude vymenený asfaltový kryt časti miestnej komunikácie za trvácnejší povrch z asfaltového betónu. Keďže zámerom mesta je zabezpečiť plynulú a bezpečnú premávku vozidiel na miestnej komunikácii, stavba sa bude realizovať v piatich etapách.

Prejazdnosť Robotníckej ulice bude zabezpečená tak, že v miestach parkovacích státí a parkovísk budú osadené dopravné značky zákaz zastavenia, čím sa uvoľní jeden jazdný pruh a bude sa môcť uskutočniť oprava postupne po jednotlivých jazdných pruhoch.

„Prosíme obyvateľov danej lokality aj vodičov prechádzajúcich týmto úsekom o trpezlivosť a rešpektovanie dočasného dopravného značenia. Celá rekonštrukcia by mala trvať niekoľko dní a po jej realizácii bude využívanie oboch plôch výrazne lepšie ako teraz. Viem, že je veľa úsekov v Senici, ktoré by bolo vhodné takýmto spôsobom zrekonštruovať, ale robíme v rámci rozpočtu mesta, krok za krokom,“ vysvetľuje primátor mesta Martin Džačovský

 

Rekonštrukciou prejde aj existujúce parkovisko na Hviezdoslavovej ulici. Povrch tohto parkoviska je v nevyhovujúcom stave s množstvom výtlkov a nerovností. Rovnako ako na miestnej komunikácii na Robotníckej ulici bude povrch z liateho asfaltu nahradený trvácnejšou asfalovo-betónovou obrusnou vrstvou.

Stavbu realizuje spoločnosť CS s. r. o. z Trnavy.

zdroj: Mesto Senica 


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár