Šaštín-Stráže oslavuje 20 rokov mestských výsad


Mesto Šaštín-Stráže v spolupráci s komisiou pre kultúru pri mestskom zastupiteľstve organizuje v stredu 1.9.2021 podujatie, ktoré ponesie názov “Šaštín-Stráže – 20 rokov mestom.”

NaZahori.sk o tom informovala poslankyňa MsZ a predsedníčka komisie pre kultúru Kristína Pöstényi.

V stredu sa podujatie začína o 10.00 hodine ďakovnou sv. omšou v bazilike a následne bude na Námestí slobody otvorený Šaštínsko-strážsky jarmok. 

Kultúrny program, ktorý bude moderovať Ján Slezák otvorí od 13.00 primátor mesta Jaroslav Suchánek, po ktorom nasleduje bohatý kultúrny program pre všetky vekové kategórie. 

Vo večerných hodinách odznejú najznámejšie hity skladateľa a speváka Vaša Patejdla. Záver kultúrneho programu bude patriť Ondrejovi Kandráčovi s kapelou Sokoly, ktorých poznáte z relácie Všetko, čo mám rád.

V programe vystúpia aj miestni umelci : tanečná skupina ŠandS, ktorá pôsobí pod Základnou umeleckou školou Jany Kocianovej, súbor Senior, p. Elena Ovečková, žiaci zo základnej školy, spevácky súbor Sedmohlások, Katka Šurková a Chrámový zbor pri Bazilike Sedembolestnej Panny Márie, ktorý vedie Eva Moleková.

Projekt sa realizuje s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja a bude prebiehať v súlade s aktuálnymi protiepidemiologickými opatreniami.


Pridaj komentár