Šaštín- Stráže: Začala rekonštrukcia komunikácií pred návštevou pápeža


zdroj: NaZahori.sk

Mesto Šaštín-Stráže ako investor stavby „Rekonštrukcia miestnych komunikácií ul. Kláštorné nám., Pri rybníku, Do Gazárky a Nádražná ul. “ oznamuje občanom,  fyzickým i právnickým osobám, že zhotoviteľ stavby začal v piatok 20. augusta 2021 uskutočňovať stavebné práce. 

“Vzhľadom na to, že sa  bude jednať o rekonštrukciu miestnych komunikácií, prosíme Vás o strpenie a pochopenie, zhotoviteľ stavby sa bude snažiť v čo najmenšej miere obmedziť prístup a dopravu v danej lokalite,” informuje ma web stránke mesta doplnil Jaroslav Suchánek.

Mesto Šaštín-Stráže získalo na rekonštrukciu ciest a chodníkov pred návštevou pápeža 427.000 eur, ďalších 25.000 eur získalo na zabezpečenie mobiliáru a odškodnenie poľnohospodárov, ktorým vznikne škoda na plodinách.

Rekonštrukcie majú mať súvis s pohybom Svätého Otca resp. pútnikov, takže sú vybrané všetky chodníky v parkoch pri Bazilike, celé predpolie Baziliky kam by mala ísť po odsúhlasení Krajského pamiatkové úradu v Trnave dlažba. „Ďalej boli vybrané komunikácie v parku pozdĺž hlavnej cesty k cyklotrase a od Lesnej správy po úrad práce. Poslednou komunikáciou ktorá by mala vyjsť do rozpočtu poskytnutého Ministerstvom financií SR je od železničnej stanice po budovu Technických služieb mesta,“ informoval primátor.

 

Mesto Šaštín-Stráže získalo na rekonštrukciu ciest a chodníkov pred návštevou pápeža 427.000 eur, ďalších 25.000 eur získalo na zabezpečenie mobiliáru a odškodnenie poľnohospodárov, ktorým vznikne škoda na plodinách.
 
 
 
 
Šaštín: Svätá Omša, ktorú bude sláviť Svätý Otec František spolu s prítomnými kardinálmi, biskupmi a kňazmi na voľnom priestranstve v Šaštíne 15.9.2021 sa začína o 10:00 hodine.
 
 
 
 
 
Svätý Otec dnes napoludnie oznámil, že Slovensko navštívi v dňoch 12. až 15. septembra 2021. NaZahori.sk o tom informuje Martin Strižinec, hovorca prezidentky SR.

Pridaj komentár