Senické kúpalisko aj lodenicu v Kunove plánujú otvoriť v polovici júna


Otvorenie kúpaliska v Senici aj lodenice na Kunovskej priehrade majú Rekreačné služby mesta Senica (RSMS) naplánované v druhej polovici júna. Všetko záleží aj od počasia. Informovala o tom hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

Mestské kúpalisko

Letné kúpalisko v Senici NaZáhorí

Prevádzkové hodiny areálu sú stanovené tak, ako sú návštevníci zvyknutí, teda od 10.00 do 19:00 hodiny. „Cena vstupného je oproti minulému roku navýšená na základe minuloročnej inflácie. Základné vstupné pre dospelú osobu predstavuje podľa nového cenníka 3,60 eura,“ informuje riaditeľ RSMS Ľubomír Štvrtecký.

Pracovníci RSMS v týchto dňoch realizujú v areáli kúpaliska všetky prípravné práce, ktoré sú potrebné pred otvorením letnej sezóny. Počas vlaňajšieho leta sa do bazénov mestského kúpaliska prišlo ovlažiť v priebehu 64 kúpacích dní dovedna 14.183 návštevníkov.

Pred samotným otvorením kúpaliska nás čaká ešte kontrola celého areálu, ako aj kvality vody, pri ktorej odoberú vzorky bazénovej vody hygienici Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Senici na chemický rozbor. Následne po otvorení kúpaliska sa takáto kontrola kvality vody vykonáva jedenkrát do mesiaca takisto Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Senici. A zároveň počas sezóny každý deň vykonávajú kontrolu kvality vody naši pracovníci,“ vysvetľuje Ľ. Štvrtecký.

Kunovská priehrada

Kunovská priehrada z vtáčej perspektívy foto Vlado Miček NaZahori.sk

Otvorenie lodenice s nanovo vybudovaným mólom a tiež športového areálu v rekreačnej oblasti Kunovská priehrada je naplánované rovnako na druhú polovicu júna – zatiaľ počas víkendov a podľa počasia. Následne budú počas letných školských prázdnin v mesiacoch júl a august lodenica i športový areál na priehrade otvorené denne.

Prevádzkové hodiny budú počas sobôt a nedieľ vždy od 10.00 do 20:00 hodiny a v týždni od pondelka do piatku od 11.00 do 20.00 hodiny večernej. Aj v prípade cenníka za zapožičanie vodných atrakcií treba počítať s miernym desaťpercentným navýšením. Napríklad cena za požičanie štvormiestneho vodného bicykla bude v tejto sezóne 11 eur.

Takisto ako aj v prípade kúpaliska, aj v rekreačnej oblasti momentálne realizujeme prípravné práce na otvorenie letnej turistickej sezóny. Kontrola kvality vody v priehrade sa vykonáva pred otvorením letnej turistickej sezóny Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Senici a následne každých štrnásť dní,“ uvádza riaditeľ RSMS.

Návštevníkom sú však už teraz k dispozícii ležadlá na pláži a verejné WC. Svoje služby v závislosti od počasia poskytuje aj trojica bufetov. V druhej polovici júna už budú mať návštevníci Kunovskej priehrady k dispozícii aj sprchy a prezliekarne.


Pridaj komentár