Senické Senobranie


TS plagát podujatia Mesto Senica

Senické Senobranie v roku 2021 nesie odkaz 625. výročia udelenia mestských práv.

Jedno z najväčších kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré organizuje mesto Senica pre širokú verejnosť sa vlani kvôli všeobecne platným pandemickým opatreniam neuskutočnilo. Tento rok je SENICKÉ SENOBRANIE 2021 je v sobotu 21. augusta. 

NaZahori.sk o tom informuje Tatiana Moravcová, hovorkyňa mesta.

„SENICKÉ SENOBRANIE 2021 má bohatý hudobný i sprievodný kultúrny program, pri ktorom myslíme predovšetkým na rodiny s deťmi. Pre ne je pripravená Parkojáda, zábavné kolotočové atrakcie v lunaparku v priestore vedľa ihriska Žihadielko, ale aj detská FARMzóna v parku plná hier a súťaží. Celým programom sa bude niesť odkaz 625. výročia udelenia mestských výsad pre Senicu. Pri tejto príležitosti sme dali vyrobiť aj špeciálnu zberateľskú mincu,“ prezrádza primátor Senice Martin Džačovský a dodáva: „organizácia tohto podujatia bude prispôsobená platným obmedzeniam pri organizovaní kultúrnych podujatí pre početnejšie publikum.“

Remeselníci rozprestrú stánky s ukážkami pôvodných slovenských remesiel na Sadovej ulici v Senici v blízkosti mestského amfiteátra už od 8:00 hodiny ráno. Nájdete medzi nimi drotára, košikára, pernikára, keramikára, rezbára, ale aj výrobcov ručne zhotovených šperkov, mydiel, detských odevov a mnoho iných. Na vymedzenie detskej FARMzóny v mestskom parku bude použitých dokopy 140 balíkov slamy a sena, z ktorých bude zostavené hravé bludisko.

Hlavný hudobný program začína na pódiu od desiatej hodiny, ktorý rozprúdi domáci Folklórny súbor Pruclek zo Senice. Po ich vystúpení príde na rad odovzdanie dožinkového venca, ktorý sa plietol z prvých a posledných klasov v posledný deň žatevných prác. Na pódiu sa postupne predstaví senická hudobná skupina Orbita, víťazka talentovej show Česko Slovensko má talent z roku 2019 Margaréta Ondrejková, domáca speváčka Viera Šusteková a jej hudobní hostia. Vystrieda ju miestna hudobná skupina Rockmánia a bratislavská The Minority.

Hlavným hudobným hosťom bude Peter Cmorik. Interpretov a skupiny budú pravidelne striedať ukážky zábavy i umenie boja v renesančnej Senici v réžii členov historickej skupiny Fringia.

Pred pol siedmou večer si primátor mesta prevezme „Ctiborovu listinu“, prostredníctvom ktorej vtedajší majiteľ brančského panstva Ctibor udelil Senici mestské výsady.

 


Pridaj komentár