Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Senior uhynutú zver zobral psom, vyšetrovateľ ho obvinil z pytliactva


Policajti išli práve okolo, keď 73- ročný pán nakladal zrazeného srnca do auta. Informuje o tom polícia KR PZ v Trnave.

Dôchodca zbadal uhynutú zver na krajnici cesty I. triedy, v okrese Skalica, včera ráno. Namiesto toho, aby zviera nahlásil polícii alebo poľovníkom, si ho zobral do auta.

Policajti ho po príchode domov skontrolovali a starší pán im srnca dobrovoľne vydal. Policajtom povedal, že zrazenú zver chcel dať svojím psom. Namiesto krmiva zadarmo si však dôchodca zarobil na riadny problém.

Vyšetrovateľ muža obvinil z prečinu pytliactva, za ktorý mu v zmysle zákona, môže hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky.

Zrazenú zver nikdy neberte domov

Ak tak spravíte, môžete sa dopustiť trestného činu. Pokiaľ viete o zrazenom zvierati, nahláste to na polícii na číslo 158. Policajti budú potom kontaktovať aj príslušné poľovnícke združenie a zabezpečia odstránenie prekážky na ceste.

„Za posledný týždeň evidujeme, v rámci Trnavského kraja, celkovo 15 dopravných kolízií so zverou. Pri týchto zrážkach sa našťastie žiadna osoba nezranila. Súčasné obdobie je spojené so zvýšeným výskytom divej zvery na cestách. Zvýšte preto pozornosť, plne sa venujte šoférovaniu a sledujte situáciu nielen na ceste, ale aj v jej blízkosti,“ dopĺňa krajská polícia.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár