Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Skalica ponúka bohatý program na víkend

Mesto Skalica Autor: Vladimí Miček

Ponúkame prehľad rôznych kultúrnych a spoločenských aktivít, ktoré sa budú konať v meste Skalica počas nadchádzajúceho víkendu. Od štvrtkových prednášok a výstav, piatkovej pocty vojnovým veteránom, cez sobotné otvorenie mladých vín a koncert punkovej kapely, až po budúce podujatia v meste a workshop o joge. Zistite, čo všetko sa v blízkej dobe deje vo vašom meste.

Začiatok víkendového programu: Štvrtkové prednášky a výstavy

Víkendový program v Skalici sa začína už vo štvrtok. Záhorské múzeum pripravilo zaujímavú prednášku s názvom “LOCUS SUPPLICII – Miesto popravy”. Tá sa bude zaoberať archeologickým výskumom šibenice v Holíči. Následne sa uskutoční prezentácia reštaurovaného obrazu Spravodlivosť.

Piatková pocta vojnovým veteránom

V piatok si u Pomníku padlým zaspomíname na vojnových veteránov z 1. svetovej vojny. Symbolom 11. novembra, dňa ukončenia vojnového konfliktu a Dňa vojnových veteránov, je červený kvet vlčieho maku. Tento kvet pokrýval hroby padlých na západnom fronte. Mesto Skalica si tento deň pripomenie pietnou spomienkou pri Pomníku padlým o 11tej hodine.

Sobotný program: Otvorenie mladých vín a koncert punkovej kapely

V sobotu, na sviatok svätého Martina, sa v reštaurácii Srdriečko budú otvárať mladé vína. Večer sa v Hospode u Čambalu uskutoční koncert punkovej kapely Beštiálna radosť, ktorá vystúpi v štýle Horkýže Slíže.

Aktuálne výstavy v Skalici

V Skalici môžete navštíviť aktuálne výstavy v Galérii u františkánov, vo vstupnej hale Domu kultúry a v Záhorskom múzeu. Vystavené diela sú prístupné počas otváracích hodín.

Budúce podujatia v Skalici

Všetky nadchádzajúce podujatia nájdete na webových stránkach Turistickej informačnej kancelárie mesta Skalica. Veríme, že si nájdete program, ktorý vás zaujme a spríjemní vám čas strávený v kráľovskom meste.

Workshop o joge

V sobotu 18. novembra 2023 sa od 14:00 hod. uskutoční v priestoroch malej sály Domu kultúry v Skalici workshop o joge. Na vás čaká sobota plná jógy so skvelými lektormi. Podujatie sa uskutoční v komornej atmosfére s obmedzeným počtom miest, preto si v prípade záujmu rezervujte miesto vopred.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár