Skalická nemocnica má nový oficiálny názov


Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica bola premenovaná. Od 6. júla 2021 používa nový oficiálny názov Fakultná nemocnica AGEL Skalica a.s.

NaZahori.sk o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Zmena názvu spoločnosti je prirodzeným krokom v slede udalostí, ktoré sú prijímané v nadväznosti na zmenu vlastníka nemocnice. Novou akvizíciou spoločnosti AGEL SK je skalická nemocnica od decembra minulého roka.

Od 6.7.2021 figuruje v Obchodnom registri SR skalická nemocnica pod oficiálnym názvom Fakultná nemocnica AGEL Skalica a.s. IČO, DIČ a sídlo spoločnosti zostávajú rovnaké. Ako fakultná si nemocnica zachováva aj naďalej štatút výučbového centra Ministerstva zdravotníctva SR.

„Zmenou názvu sme jednoznačne identifikovateľní v rámci zdravotníckych zariadení Skupiny AGEL. Naďalej sa budeme snažiť zvyšovať úroveň poskytovaných služieb v tomto regióne a vytvárať priaznivé podmienky nielen pre pacientov ale aj pre našich zamestnancov,“ vyjadril sa k zmene pomerov riaditeľ Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Jakub Rybár .Zázemie spoločnosti AGEL ako silného skúseného hráča na zdravotnom trhu je prísľubom poskytovania zdravotnej starostlivosti v ekonomicky stabilných podmienkach.

Spoločnosť prevádzkuje v Českej a Slovenskej republike 27 zdravotníckych zariadení, polikliniky, sieť lekární, laboratórií, distribučných spoločností a ďalšie špecializované zdravotnícke zariadenia.

Na Slovensku AGEL pôsobí od roku 2006. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti AGEL SK prevádzkuje 13 nemocníc, pracovnú zdravotnú službu a ďalšie spoločnosti, ktoré súvisia s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

 


Pridaj komentár