Skalická nemocnica od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť


Fakultná nemocnica AGEL Skalica od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Pre onkologických pacientov, biologickú liečbu a pacientov, ktorí navštevujú dialýzu sa nič nemení.

Aktuálna pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica sa za posledné dni zhoršila, pribúdajú noví covidoví pacienti a plne vyťažené sú aj lôžka s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu. Tu sú najťažšie prípady, pričom všetci pacienti, ktorí vyžadujú napojenie na UPV sú nezaočkovaní a drvivá väčšina aj ostatných hospitalizovaných covidových pacientov.

Od dnes prechádza nemocnica do mimoriadneho režimu.  ,,Ako subjekt hospodárskej mobilizácie počas mimoriadnej situácie, na základe príkazu Ministerstva zdravotníctva SR a v súlade s nariadením vlády Slovenskej republiky sprísňujeme od 25. novembra 2021 protiepidemické opatrenia pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.  V lôžkovej časti poskytujeme už len neodkladnú zdravotnú starostlivosť s výnimkou pacientov, ktorým sa poskytuje onkologická liečba, dialyzačná alebo biologická liečba,“ vysvetlil námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Daniel Vidovič. Pre pacientov s koronavírusom nemocnica vyčlenila maximálnu kapacitu lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou (UPV) a poskytuje týmto pacientom adekvátnu zdravotnú starostlivosť.

Zdravotná starostlivosť je poskytovaná vo všetkých urgentných prípadoch aj necovidovým pacientom.

U pacientov podstupujúcich operačný výkon mimo skalickú nemocnicu nevykonáva anestéziologická ambulancia predoperačné anestéziologické vyšetrenie k operačným výkonom. Predoperačné anestéziologické vyšetrenie vykoná ambulancia tej nemocnice, v ktorej bude operačný výkon vykonaný.

,,Robíme všetko, čo je v našich silách, rád by som vyjadril poďakovanie všetkým mojim kolegom a zároveň poprosil všetkých pacientov, ktorí čakajú na plánované zákroky o pochopenie a trpezlivosť,“ dodal MUDr. Vidovič.

NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.


Pridaj komentár