Skalickí policajti Šuba a Mikéska zachránili život


Dvom kolegom z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Skalici sa podarilo zachrániť život mužovi, v ťažkej životnej situácii. NaZahori.sk o tom informovala o tom hovorkyňa polície KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Skalickí policajti zasahovali dvakrát

Policajti Ján Šuba a Róbert Mikéska boli v stredu 1. decembra 2021 ráno zasahovali v jednom z bytov v meste Skalica po tom, ako 46-ročný muž zavolal na linku 158 a žiadal o pomoc. „Po príchode ich nešťastný muž pozval dovnútra, aby sa s ním porozprávali. Počas rozhovoru privolali RZP, ktorá si muža prevzala a za asistencie polície previezla do nemocnice. Po vyšetrení ho z nemocnice prepustili,“ uviedla Antalová.

Pomohla pesnička od skupiny Gladiators

Len o pár hodín neskôr, krátko popoludní, sa muž ozval na tiesňovú linku, tentokrát ešte naliehavejšie. Tí istí policajti prišli opäť k mužovmu bytu. Po zaklopaní sa im síce ozval, ale dvere otvoriť odmietol. Po ich ďalšom klopaní a zvonení zostalo v byte ticho. „Nstržm. Ján Šuba duchaprítomne zareagoval a na mobile pustil pesničku od skupiny Gladiator – Dnes je skvelý deň. Práve o nej im muž v to ráno povedal, že je jeho obľúbená. Tento ťah policajtom vyšiel a muž im dvere otvoril. Na ľavej ruke mal ranu, ktorú mu ošetrili a poskytli mu prvú pomoc. Do pár minút dorazila RZP, ktorá si ho opätovne prevzala do opatery a znova skončil v skalickej nemocnici,“ doplnila policajná hovorkyňa.


Pridaj komentár