Sociálny workshop – pomôcky a potreby pre hendikepovaných na jednom mieste


zdroj: Mesto Senica

V sobotu 4. septembra bude mať v senickom dome kultúry premiéru podujatie s názvom „sociálny workshop“, ktorý upriamuje pozornosť na potreby hendikepovaných ľudí a ich rodiny, ktoré sa o nich starajú. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Špeciálne zdravotnícke pomôcky, sociálne služby i doplnkové terapie spojené s prednáškami zdravotníckych pracovníkov, psychológov i predajcov a poskytovateľov podporných terapií budú sústredené na jednom mieste. Sociálny workshop sa uskutoční na prvom poschodí domu kultúry v sobotu od 10.00 hodiny, ktorý disponuje bezbariérovým prístupom aj pre vozíčkarov. 

Starostlivosť o hendikepované alebo postihnuté dieťa bezpochyby zmení bežné fungovanie v rodine, ktorá mu zabezpečuje jeho špeciálne potreby na dennej báze. A niekedy nie je pri každodennej náročnej starostlivosti o takto postihnuté dieťa čas na sledovanie aktualít a noviniek v tejto oblasti. Ambíciou sociálneho workshopu je sústrediť či už služby, zdravotnícke pomôcky alebo poradenstvo v jednom čase na jedno miesto, čo považujem za veľké pozitívum takéhoto projektu. Aj preto mesto Senica podalo autorovi myšlienky – senickému občianskemu združeniu Amare čavore pomocnú ruku pri jeho organizovaní,“ uviedol primátor Senice Martin Džačovský.

Podujatie bude pripravené v dome kultúry privítať návštevníkov od 10:00 hodiny. „V rámci sociálneho workshopu budú pripravené prezentácie poskytovateľov špeciálnych sociálnych služieb i predajcov špeciálnych zdravotníckych pomôcok,“ vysvetľuje Oľga Vašková z občianskeho združenia Amare čavore, ktorá sa sama stará o dieťa s hendikepom. „Okrem požičovní a predajcov zdravotníckych pomôcok, napríklad ortopedických, protetických, potrieb pre vozíčkarov, sme oslovili aj niekoľko špecializovaných rehabilitačných centier a takisto zástupcov pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Senici, aby návštevníci mohli dostať čo najkomplexnejšie informácie,“ dodáva Vašková.

Prednáškový blok v rámci sociálneho workshopu začne o 11.00 hodine s témami ako inkontinencia, fyzioterapia, aromaterapia, tréningy samostatnosti pre vozíčkarov, dentálna hygiena, služba včasnej intervencie alebo základy poskytnutia prvej pomoci.


Pridaj komentár