Spartak Myjava odštartoval zimnú prípravu


V pondelok 10. januára 2022 privítal tréner futbalového Spartaka Myjava Daniel Kvasnica, svojich zverencov na úvodnom zraze zimnej prípravy. Tá oficiálne odštartovala prvým tréningom na myjavskej umelej tráve.

Do prípravy sa zapojilo 21 hráčov

V kabíne sa na posviatočné váženie a meranie hlásilo realizačnému tímu 21 hráčov. „Ako sme informovali už v decembri minulého roka, mužstvo opustili pre školské povinnosti Kristián Ratica a kvôli práci a dráhe profesionálneho vojaka Kristián Koníček. Nový klub si hľadá tiež Ľubomír Ulrich. Naopak, spartakovský tím posilní záložník Adam Cisár z FK Beluša, inak hráč Dubnice a na skúšku sa do procesu prípravy zapojí aj Filip Kocák z Gbelov. Okrem nich si tréner vyhliadol z dorastu Jerguša Halabrína a Dušana Kravárika. Po zraneniach už začínajú “zarezávať” i Martin Brezina a Dávid Copko. V kabíne zatiaľ pre iné povinnosti chýbali bratia Marešovci a tiež mladý brankár Tomáš Odráška, ktorí sa do kondičnej prípravy zapoja v najbližších dňoch,“ informoval za klub Marek Hrin.

Futbalistiky klubu Spartak Myjava na prvom tohtoročnom tréningu. Zdroj: Spartak Myjava
Futbalisti klubu Spartak Myjava na prvom tohtoročnom tréningu. Zdroj: Spartak Myjava

Spartak Myjava vycestuje aj do Turecka

Okrem pravidelných tréningov čakajú kopaničiarov aj prípravné zápasy, z ktorých väčšinu odohrajú v domácom prostredí, na ihrisku s umelou trávou. Na zverejnenom rozpise sa prakticky nič nezmenilo, pribudol len jeden nový duel s Vrbovým. “Prípravu absolvujeme predovšetkým v domácich podmienkach. Asi 12. februára by sme mali vycestovať na sústredenie do Turecka, kde plánujeme ďalšie dva zápasy a potom už budú na programe majstrovské stretnutia. Uvidíme, kedy presne bude dohrávka s Partizánskym, tomu prispôsobíme generálku s Lanžhotom a ako prvá nás preverí Beluša. Tie prípravné zápasy budeme hrávať každú sobotu, plus sú tam naplánované dve stredy,” načrtáva plán najbližších týždňov Kvasnica.

Na margo celej zimnej prípravy dodáva: “Je to taká pre hráčov menej populárna časť roka, ale je veľmi dôležitá pre celú sezónu. Určite budeme chcieť modernými behmi chalanov natrénovať na vyššiu úroveň, budeme sa snažiť o čo najväčší progres za tých päť týždňov a budeme zvedaví, čo nám v tomto smere počasie a korona doprajú.

Futbalisti klubu Spartak Myjava na prvom tohtoročnom tréningu. Zdroj: Spartak Myjava
Futbalisti klubu Spartak Myjava na prvom tohtoročnom tréningu. Zdroj: Spartak Myjava

Plán prípravných zápasov Spartaka Myjava

sobota 15. 1. 2022, 11.00 h – Spartak Myjava – AFC Nové Mesto nad Váhom

streda 19. 1. 2022, 17.30 h – Spartak Myjava – MFK Vrbové

sobota 22. 1. 2022, 11.00 h – Spartak Myjava – TJ Slavoj Boleráz

sobota 29. 1. 2022, 11.00 h – Spartak Myjava – FC Strání

streda 2. 2. 2022, 17.00 h – Spartak Myjava – MŠK Púchov

sobota 5. 2. 2022, 11.00 h – Spartak Myjava – FK Rača

Spartak Myjava – OŠK Trenčianske Stankovce – termín je v riešení

12. – 20. 2. 2022 – sústredenie v Turecku, dva prípravné zápasy

26. 2. 2022 – Spartak Myjava – TJ Sokol Lanžhot (generálka) alebo Spartak Myjava – FK TEMPO Partizánske (dohrávka z jesene)

Hráči A-mužstva Spartaka Myjava

Súpiska: Martin Brezina, Adam Cisár, Dávid Copko, Willian Correia, Maroš Čurík, Samuel Flamík, Jerguš Halabrín, Filip Kocák, Libor Koníček, Jakub Kosík, Tomáš Kóňa, Dušan Kravárik, Denis Kubica, Arthur Legnani, Lukáš Liška, Mário Lopušan, Lukáš Mareš, Tomáš Mareš, Dominik Martišiak, Erik Pecha, Štefan Pekár, Pavol Sivák, Martin Svatík, Jaroslav Toman.

https://www.nazahori.sk/2022/01/09/videofoto-rozhladna-zalostina-poskytne-za-dobreho-pocasia-nadherny-vyhlad/

Pridaj komentár