Spartak Myjava rozstrieľal Trenčianske Stankovce 6:2

Arthur Legnani (Spartak Myjava). Autor: Vladimír Domen

V piatok 21. januára 2022 vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava do Trenčína, aby si na ihrisku s umelou trávou zmerali sily s Trenčianskymi Stankovcami. Išlo o druhý zápas myjavských treťoligistov v zimnej príprave. V prvom vyzvali na domácej pôde Nové Mesto nad Váhom, ktoré pred týždňom zdolali tesne 1:0.

Trenčianske Stankovce – Spartak Myjava 2:6 (1:2)

Góly za Spartak Myjava: 8. Kravárik, 11. Cisár, 62. Čurik, 68. a 74. Legnani, 72. Pecha

Zostava Spartak Myjava: Libor Koníček, Jaroslav Toman, Willian Correia, Martin Svatík, Mário Lopušan, Samuel Flamík, Adam Cisár, Tomáš Mareš, Arthur Legnani, Maroš Čurik, Dušan Kravárik

V krajskom meste síce v druhej minúte stretnutia Myjavčania prehrávali 0:1, ale domáci sa dlho netešili. V 8. minúte vyrovnal Dušan Kravárik a o tri minúty neskôr pridal druhý myjavský gól Adam Cisár. V ďalších minútach prvého dejstva sa napriek behavému futbalu sieť na jednej či druhej strane nerozvlnila.

Rýchle tempo s napádaním súpera pokračovalo aj v druhom polčase a lepšie doň vstúpili domáci futbalisti, keď v 53. minúte vyrovnali. To bolo, čo sa gólov týka, z ich strany všetko a v poslednej polhodine vyťahoval loptu z brány už len gólman Trenčianskych Stankoviec. V 62. minúte poslal Spartak opäť do vedenia Maroš Čurik a o 6 minút zvýšil Arthur Legnani. V 72. minúte sa do streleckej listiny zapísal Erik Pecha a na konečných 6:2 uzavrel skóre v 74. minúte opäť Legnani.

Samuel Flamík (Spartak Myjava) v zápase Trenčianske Stankovce - Spartak Myjava (2:6). Autor: Vladimír Domen
Samuel Flamík (Spartak Myjava) v zápase Trenčianske Stankovce – Spartak Myjava (2:6). Autor: Vladimír Domen

V sobotu 29. januára 2022 privíta Spartak Myjava na domácej umelej tráve tím z českej štvrtej najvyššej futbalovej súťaže, FC Strání. Úvodný výkop tretieho prípravného stretnutia je naplánovaný na 11.00 h.

Hlas po stretnutí

Daniel Kvasnica, tréner Spartak Myjava: “Toto bol zápas, kde sa stále hralo hore-dole a priniesol aj veľké množstvo šancí. A to na oboch stranách. Čo znamená, že sme spravili v obrannej fáze dosť veľa chýb. A tie si musíme rozobrať a vysvetliť. Inak samozrejme zápas splnil svoj účel v rámci prípravného procesu.