Stavba roka: Závod Vaillant v Senici získal dve ocenenia

Závod Vaillant

Najmodernejšie technológie a udržateľnú architektúru senického závodu ocenila odborná porota udelením Ceny za výnimočné a progresívne projektové riešenie a obrovská podpora verejnosti zabezpečila inovatívnemu projektu spoločnosti Vaillant aj ocenenie v kategórii Cena verejnosti.

Závod Vaillant v Senici produkuje tepelné čerpadlá

Závod Vaillant Group Heat Pump Production v Senici, ktorý produkuje tepelné čerpadlá, zaznamenal dvojité víťazstvo v prestížnej súťaži Stavba roka. Súťaž organizuje Združenie pre rozvoj slovenskej Architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia. Tieto ocenenia svedčia o výnimočnosti objektu aj o obrovskej priazni verejnosti.

Výnimočné a progresívne riešenie

O prestížny titul Stavba roka sa uchádzali výnimočné architektonické diela z celého Slovenska. Každá stavba prešla prísnou kontrolou zo strany uznávaných odborníkov, ale aj širokej verejnosti. Pri určovaní víťazov zohrávala kľúčovú úlohu okrem estetiky aj udržateľnosť, funkčnosť a spoločenský vplyv.

Budova výrobného závodu v Senici využíva inovatívne technológie a udržateľné postupy, aby sa minimalizovala jej ekologická stopa. Aj to zabezpečilo senickému závodu získanie Ceny za výnimočné a progresívne projektové riešenie.

Závod sa môže pochváliť zeleným certifikátom BREEAM v najvyššej možnej úrovni pre výrobné závody, v úrovni Excellent. Na získanie tohto certifikátu je potrebné splniť viacero parametrov, ktoré zabezpečujú udržateľnosť. „Medzi najlepšie hodnotené vlastnosti budovy patrili nakladanie s vodou, odpadom a so znečisťujúcimi látkami, ako aj riadiace procesy a energetická úspornosť,“ hovorí Radovan Prístavok, riaditeľ výrobných závodov Vaillant Group na Slovensku.

Odborníci aj široká verejnosť

Výnimočný priemyselný objekt na výrobu ekologických tepelných čerpadiel sa rozprestiera v Senici na ploche 90 000 metrov štvorcových a bol postavený za rekordných 17 mesiacov. V hlasovaní širokej verejnosti získal takmer tretinu z celkového počtu hlasov, čím si zabezpečil aj ocenenie Cena verejnosti.

Konkurencia bola tento rok veľmi silná a všetky nominované stavby boli skutočne výnimočné. Poslaním súťaže Stavba roka je aj osveta a propagácia odvetvia výstavby a stavebníctva, ktoré je pre našu spoločnosť Vaillant veľmi významné. Toto ocenenie je pre nás o to vzácnejšie, pretože náš nový závod v Senici sa stal najväčším favoritom v očiach verejnosti,“ povedal počas slávnostného udeľovania ceny Radovan Prístavok, riaditeľ výrobných závodov Vaillant Group na Slovensku.

Zdroj foto: GOLDBECK CEE South


Pridaj komentár