Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Trnavská župa zrekonštruovala cestu v obci Prietrž, na Záhorí plánuje ďalšie opravy


Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) dokončila rekonštrukciu časti cesty III. triedy, ktorá prechádza obcou Prietrž v okrese Senica. Bližšie informácie sa dozviete z odpovedí, ktoré poskytol predseda TTSK Jozef Viskupič.

O koľko úsekov a v akej celkovej dĺžke išlo?

Na ceste III. triedy, ktorá prechádza obcou Prietrž, zrekonštruovala Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja úseky v celkovej dĺžke 1,48 kilometra.

V akom časovom horizonte bola rekonštrukcia realizovaná?

Rekonštrukcia bola realizovaná od polovice septembra. Práce trvali jeden a pol mesiaca, pričom Správa a údržba ciest TTSK prebrala zrekonštruovaný úsek 11. novembra 2021.

Aké náklady si vyžiadala, resp. aký bol plánovaný rozpočet a aký konečný?

Odhadované náklady na rekonštrukciu úseku predstavovali takmer 282-tisíc eur, pričom konečná suma bola 247-tisíc eur.

Rekonštruujú alebo sa budú v najbližšej dobe aj ďalšie úseky ciest v okresoch Senica a Skalica?

V roku 2021 naplánovala Správa a údržba ciest TTSK 54 rekonštrukcií, z toho ide o 37 ciest a 17 mostov. V okresoch Senica a Skalica sa v roku 2021 zrekonštruovalo osem úsekov ciest a jeden most. Aktuálne sa pracuje napríklad na úseku Lopašov – Oreské.

Na rok 2022 je predbežne naplánovaná rekonštrukcia 37 úsekov ciest a mostov. Na Záhorí ich bude deväť a pôjde napríklad o úsek medzi Smrdákmi a Oreským, nadväzujúci úsek medzi Senicou a Kunovom, úsek medzi Šaštínom-Strážami a Petrovou Vsou. Ďalej zrekonštruujeme napríklad dva mosty cez potok Chvojnica, a to pri Holíči a za obcou Dubovce. Rozhodovať o tom budú krajskí poslanci na svojom decembrovom zasadnutí.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár