TTSK finalistom ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ


Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa stal finalistom prestížnej ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ 2021 v kategórii štátna a verejná správa. 

Najatraktívnejší zamestnávateľ je prestížna anketa, ktorú spoločnosť Profesia vyhlasuje už po desiatykrát. 

“Jej cieľom je priniesť reálny pohľad uchádzačov i potenciálnych zamestnancov na Slovensku na to, ako vnímajú firmy, ich benefity a imidž,” informuje o tom web Profesie (kde sa dá hlasovať-dopl.red.)    www.najzamestnavatel.sk.

Víťaza vyberie spomedzi 18 nominovaných subjektov verejnosť prostredníctvom online hlasovania, ktoré je spustené od 16. septembra 2021. 

„Účasť medzi najatraktívnejšími zamestnávateľmi v jubilejnom 10. ročníku ankety jeocenením a súčasne povzbudením do ďalšej práce. Našim cieľom je priebežne zlepšovať komfort zamestnancov a rozširovať naše rady o šikovných a zanietených ľudí. Verím, že k ich rýchlejšej adaptácii prispeje aj nový systém onboardingu. V blízkej budúcnosti sa chceme vo väčšej miere zamerať na rozvoj manažérskych zručností a osobný rozvoj zamestnancov,“ uviedla riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Úradu TTSK Dušana Sadloňová.

Výkony súčasných zamestnancov sú pravidelne hodnotené a  finančne odmeňované. V nábore nových kolegov sa župe osvedčilo moderné vedenie pohovorov formou assessment centra založené na simulácii typických pracovných činností, modelových situácií a diskusií. Etablovanou novinkou je stážový program, ktorého niekoľko absolventov už získalo pevné miesto v štruktúre úradu. 

„Zmeny v prístupe k personálnej politike patria k tým najvýraznejším, ktoré sme v uplynulých necelých štyroch rokoch urobili. Úrad sme otvorili verejnosti a to platí aj pre množstvo talentovaných kolegov, ktorí posilnili náš tím. Dokazujeme, že práca v samospráve je atraktívnou príležitosťou s pridanou hodnotou. Som hrdý, že spolu tvoríme kraj a obyvateľom prinášame nové a lepšie služby prostredníctvom realizácie zaujímavých projektov,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič. 

Zamestnanci samosprávneho kraja sa na dennej báze podieľajú na rozvoji regiónu takmer vo všetkých smeroch a oblastiach od prímestskej autobusovej dopravy cez správu a údržbu regionálnych ciest až po cezhraničnú spoluprácu. Realizujú nové projekty v kultúrno-kreatívnom priemysle, cestovnom ruchu či leteckej doprave na Letisku Piešťany. Koordinujú tiež činnosť stovky župných organizácií, ktorými sú stredné školy, kultúrne inštitúcie či zariadenia sociálnych služieb.

Trnavská župa zverejňuje pracovné príležitosti na portáli ISTP, na svojej webovej stránke, na svojom profile na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn, ako aj na svojom profile na portáli Profesia.sk. 


Pridaj komentár