Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

TTSK: K očkovaniu Záhorákov motivujú aj klienti župného Centra sociálnych služieb v Rohove


K zvýšeniu miery zaočkovanosti na Záhorí symbolicky motivujú verejnosť aj klienti župného Centra sociálnych služieb v Rohove. Záujemcom o prvú dávku vakcíny, ktorí sa prídu do Senice nechať zaočkovať, odmenia ručne vyrobenými darčekmi.

Hlinené ‚gombíky pre šťastie’

zdroj: TTSK

„V okrese Senica evidujeme rýchle tempo šírenia ochorenia COVID-19 a súčasne relatívne nízke percento miery zaočkovanosti. Som vďačný iniciatíve župného Centra sociálnych služieb v Rohove za to, že sa podujali na výrobu tisícky hlinených ‚gombíkov pre šťastie’. Sú určené pre všetkých nových záujemcov o očkovanie, ktorí sa rozhodnú prispieť k zmierneniu tlaku na nemocnice a zdravotnícky personál. Vážim si toto symbolické gesto solidarity a spolupatričnosti,“ uviedol trnavský vicežupan Pavol Kalman.

Klienti Centra sociálnych služieb v Rohove vyrobili tisíc kusov hlinených gombíkov, ktoré budú rozdávané v obchodnom dome Tesco počas víkendového očkovania, ako aj v senickej poliklinike počas pracovných dní.

Príkladom zaočkovanosti sú aj klienti centra z Rohova

„V našom zariadení hlásime takmer stopercentnú zaočkovanosť medzi klientmi, v najbližšom čase dostanú aj tretiu dávku. Okrem toho chceme prispieť k zlepšeniu situácie aj iným spôsobom, preto sme sa radi pustili do výroby hlinených gombíkov. Majú slúžiť najmä ako poďakovanie všetkým, ktorí veria odborníkom a dajú sa zaočkovať prvou dávkou,“ skonštatovala riaditeľka Centra sociálnych služieb v Rohove Monika Knezovičová.

Župa bude v Senici očkovať v sobotu od 9:00 do 16:00 v obchodnom dome Tesco na Sotinskej 35, a to vakcínou Janssen, ktorá je určená ľuďom vo veku od 18 rokov vrátane.

Očkovanie je Senici dostupné aj v poliklinike, a to podľa harmonogramu, ktorý poliklinika zverejňuje na svojej stránke.

Zaujímavosťou je, že klientky Centra sociálnych služieb vyrobili aj hlinený reliéf s motívom šaštínskej baziliky, ktorý trnavský župan Jozef Viskupič daroval pápežovi Františkovi ako spomienku na jeho septembrovú návštevu Slovenska.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár