TTSK: V sobotu župa očkuje aj v Senici a Skalici


Trnavský samosprávny kraj (TTSK) bude počas soboty 13. novembra 2021 očkovať proti ochoreniu Covid-19 vo všetkých siedmich okresných mestách.

Prvá, druhá aj tretia dávka vakcíny Pfizer/BioNTech sa bude podávať v dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách, a to v Dunajskej Strede a Trnave. Jednodávková vakcína od Janssen z portfólia Johnson & Johnson bude dostupná na šiestich dočasných očkovacích miestach.

„Čísla nakazených sa postupne zvyšujú a nemocniční i ambulantní lekári sú maximálne vyťažení. Aj preto pokračujeme v očkovaní a v sobotu ho ponúkneme vo všetkých okresných mestách Trnavského kraja od Záhoria až po Žitný Ostrov. Ideme bližšie k ľuďom. Otvoríme veľkokapacitné očkovacie centrá v Dunajskej Strede a v Trnave, kde budeme podávať vakcínu od Pfizer a očkovať ňou budeme prvou, druhou a pre pozvaných a ľudí nad 55 rokov aj treťou dávkou. Prostredníctvom našej výjazdovej očkovacej služby sa budú môcť nechať zaočkovať ľudia v šiestich mestách jednodávkovou vakcínou Janssen. Pozývam preto všetkých, všetkých ktorí ešte nie sú zaočkovaní, aby prispeli k ukončeniu spoločného boja proti novému koronavírusu,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Riaditeľka Odboru zdravotníctva Úradu TTSK Lucia Šmidovičová poprosila všetkých o trpezlivosť. Doplnila, že „vynakladáme maximálne úsilie na to, aby bol priebeh očkovania plynulý. Pre urýchlenie očkovania je možné priniesť si so sebou správne vyplnené dotazníky a formuláre. Tých, ktorí idú na podanie tretej dávky si dovoľujeme upozorniť, že je zverejnený nový formulár, ktorý je potrebné správne vyplniť. Tí, ktorí sú registrovaní a majú pridelený termín očkovania, budú mať prednosť pred neregistrovanými záujemcami.“

Všetky dotazníky a formuláre nájdete v prílohách nižšie. Zaregistrovať sa na očkovanie je možné cez webovú stránku https://vakcinacia.nczisk.sk/. Župa prosí záujemcov o očkovanie, aby si vyhľadali pre nich relevantný dotazník a formulár, nakoľko sa tieto líšia od vakcíny k vakcíne, ako aj podľa poradia dávky očkovacej látky. Vytlačenie a vyplnenie dotazníkov a formulárov pred príchodom do očkovacieho centra výrazne urýchľuje a zjednodušuje jeho návštevu. 

Harmonogram očkovania na sobotu 13. 11. 2021 

 

1. Trnava, VKOC, SOŠ elektrotechnická, Sibírska 1

Čas očkovania: 8:00 – 16:00

Vakcína: Pfizer/BioNTech (od 12 rokov vrátane, neplnoletí musia prísť so zákonným zástupcom) a Janssen (od 18 rokov vrátane)


2. Dunajská Streda, VKOC, SOŠ rozvoja vidieka, Námestie sv. Štefana 3

Čas očkovania: 8:00 – 16:00

Vakcína: Pfizer/BioNTech (od 12 rokov vrátane, neplnoletí musia prísť so zákonným zástupcom)

 

3. Galanta, Mestská športová hala, Kpt. Nálepku 737

Čas očkovania: 9:00 – 16:00

Vakcína: Janssen, jednodávková vakcína (od 18 rokov vrátane)

 

4. Hlohovec, obchodný dom Tesco, Za Váhom 1

Čas očkovania: 9:00 – 16:00

Vakcína: Janssen, jednodávková vakcína (od 18 rokov vrátane)

 

5. Piešťany, obchodný dom Tesco, N. Teslu 25

Čas očkovania: 9:00 – 16:00

Vakcína: Janssen, jednodávková vakcína (od 18 rokov vrátane)

 

6. Senica, obchodný dom Tesco, Sotinská 35

Čas očkovania: 9:00 – 16:00

Vakcína: Janssen, jednodávková vakcína (od 18 rokov vrátane)

 

7. Skalica, Základná umelecká škola, Kráľovská 16

Čas očkovania: 9:00 – 16:00

Vakcína: Janssen, jednodávková vakcína  (od 18 rokov vrátane) 

 

Dotazníky a formuláre k očkovaniu

Informovaný súhlas vakcína Janssen docx (15.44 kB)

Anamnestický dotazník pdf (525.16 kB)

Informovaný súhlas 3.dávka pdf (539.19 kB)

Informovaný súhlas pre očkovanie dospelých 1. a 2.dávka pdf (195.09 kB) 

Informovaný súhlas pre očkovanie detí pdf (224.36 k


Pridaj komentár