TTSK začal s očkovaním na stredných školách na Záhorí


Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začal vo štvrtok 14. októbra 2021 očkovať proti ochoreniu Covid-19 na stredných školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Prví žiaci, zamestnanci a ich rodinní príslušníci boli vďaka výjazdovej očkovacej službe zaočkovaní na siedmich stredných školách v okresoch Senica a Skalica.

„Oslovili sme naše stredné školy, či ich žiaci a zamestnanci majú záujem o očkovanie. Na základe spätnej väzby sme naplánovali výjazdy mobilnej očkovacej jednotky. Začali sme na Záhorí, kde je aktuálne najhoršia epidemiologická situácia. Našou prioritou je zvýšiť percento zaočkovanosti, ktoré je predpokladom, aby sa žiaci mohli vzdelávať prezenčne tak, ako doteraz,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že situácia na 45 župných stredných školách je dobrá. V preventívnej karanténe je 152 študentov z 15 škôl. Pozitívny test na Covid-19 malo 30 študentov a 11 učiteľov.

 

Župa zisťovala záujem o očkovanie na svojich stredných školách vopred a následne neplánovala harmonogram výjazdov mobilnej očkovacej jednotky. Plnoletí záujemcovia o očkovanie si mohli vybrať medzi jednodávkovou vakcínou od Janssen alebo dvojdávkovou vakcínou od Pfizer/BioNTech. Druhou menovanou môžu byť zaočkovaní aj neplnoletí ľudia s vekom 16 a viac rokov, ktorí však musia prísť na očkovanie v sprievode svojho zákonného zástupcu.

Na začiatku nového akademického roka župa výjazdovo očkovala aj na troch univerzitách v Trnave, a to na Trnavskej univerzite, Univerzite sv. Cyrila a Metoda a na Materiálovo- technologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity. Prvou dávkou vakcíny Janssen alebo Pfizer/BioNTech bolo zaočkovaných 109 záujemcov. 

 

PREČÍTAJTE SI AJ: 

MUDr. Emília Raková, všeobecná ambulancia pre deti a dorast / TS

 
V posledných rokoch sa veľmi zmenil životný štýl mnohých detí. Z ihrísk sa presunuli do detských izieb k počítačom a mobilným telefónom, znížila sa ich pohybová aktivita na minimum, dokonca…
 
 
 
 
 
 
 
zdroj: FB - Baseball club Outmen Skalica o.z. / fotky: tréner Tomáš Gaža

 
Baseballový klub Outmen Skalica pri príležitosti osláv 30. výročia vzniku klubu, spolu s CVČ Skalica a obcou Kátov, pozýva na športové podujatie.
 
 
 
 
 
 
 
ts

 
Trnavský samosprávny kraj (TTSK), KIRA (Krajská inovačná rozvojová agentúra) a inovačné štúdio Kiuub zorganizovali prvý krajský hackathon s názvom Kiraton. Podujatie prebiehalo 24-hodín od podvečera piatka 1. októbra 2021 v…

Pridaj komentár