TTSK: Župná Nadácia DAR pomôže ďalším 15 rodinám


Nadácia DAR Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) finančne pomôže rodinám v núdzi aj v adventnom období roka 2021.

 Medzi 15 rodín bude rozdelených 2.300 eur, ktoré sú určené na preklenutie ťažkej životnej situácie alebo na zabezpečenie starostlivosti o zdravotne znevýhodnených.

„Prostredníctvom Nadácie DAR adresne pomáhame ľuďom v ťažkých životných situáciách. Od jej vzniku v roku 2004 sme rozdelili už 190.000 eur a pomoc dostalo 443 rodín. Ešte pred týmito Vianocami prispejeme 15 rodinám, ktoré potrebujú financie napríklad na liečbu ťažkého ochorenia, rehabilitačné cvičenia alebo  načúvací aparát a zdravotné pomôcky, ktoré neprepláca zdravotná poisťovňa. Som hrdý aj na to, že spolu so zamestnancami župného úradu pokračujeme v solidárnej tradícii zbierok stravných lístkov a hmotnej pomoci,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

TTSK nadácia DAR

Medzi aktivity Nadácie DAR patrí aj organizácia zbierok zamestnancov Úradu TTSK. Stravné lístky, základné potraviny, oblečenie, školské potreby alebo hračky bývajú distribuované medzi ľudí v nepriaznivej životnej situácií, ako aj medzi mladé umelecké či športové talenty.

Vzhľadom na pandemické obmedzenia sa už po druhýkrát neuskutoční charitatívny bazár ani župný ples, čo má negatívny vplyv na príjmy Nadácie DAR.

Prispieť na dobrú vec je však možné jednorazovým alebo pravidelným príspevkom na účet Nadácie DAR SK23 5600 0000 0010 4998 5001. Nadácia DAR prijíma aj pomoc formou darovania 2 % zo daní z príjmov fyzických a právnických osôb.

Viac informácií a  tlačivá TU:  https://www.trnava-vuc.sk/5512-sk/nadacia-dar


Pridaj komentár