Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

Uzatvorenie hraníc v Skalici a Brodskom na Záhorí a vo Vrbovciach a Starej Myjave na Kopaniciach


Alert systém pre prijímanie protiepidemických opatrení na vnútorných a vonkajších hraniciach Slovenskej republiky.

Podľa prílohy návrhu ministra vnútra k rokovaniu vlády SR 30.6.2021 by malo prísť k uzávere hraničných priechodov s Českou republikou aj tu: Vrbovce – Velká nad Veličkou, Skalica – Sudoměřice (stará cesta), Brodské – Lanžhot a  Stará Myjava – cestný prejazd.

Predkladacia správa

Na území Slovenskej republiky sa v súčasnosti uplatňujú protiepidemické pravidlá v súlade s COVID AUTOMATOM – Alert systémom pre prijímanie protiepidemických opatrení v závislosti od intenzity šírenia SARS-CoV-2 (Covid-19).

Vyššie uvedené pravidlá nie je možné účinne uplatňovať na prekračovanie vonkajších ako aj vnútorných hraníc Slovenskej republiky osobami, pretože epidemická situácia v susedných a iných tretích štátoch môže byť odlišná, častokrát nepriaznivejšia.

Cieľom tohto materiálu je nastaviť pravidlá výkonu kontrol protiepidemických povinností na vonkajších a vnútorných hraniciach Slovenskej republiky zo strany Policajného zboru. Vnútorné hranice po vstupe Slovenskej republiky do schengenského priestoru v roku 2007 možno prekračovať bez toho, aby sa vykonávali kontroly osôb, a preto sú z pohľadu boja proti pandémii COVID-19 najzraniteľnejšie.

Pravidlá týkajúce sa kontrol na vnútorných hraniciach, ktoré sa predkladajú na schválenie – Alert systém pre prijímanie protiepidemických opatrení na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky Covid automat – hranica sú rozdelené do troch základných stupňov, od ktorých sa odvíja ich intenzita.

Navrhuje sa, aby Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky minimálne raz za týždeň a v prípade potreby kedykoľvek navrhlo vláde Slovenskej republiky stanoviť stupeň výkonu opatrení na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky.

Predkladateľ minister vnútra SR Roman Mikulec na 19 schôdza vlády Slovenskej republiky 30.6.2021. Zverejnené aj s prílohou uzávery hraničných priechodou na https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/26225/1.

zdroj: Rokovania vláda SR na https://rokovania.gov.sk/

 

Zatvoria hraničný priechod Vrbovce – (Javorník) Velká nad Veličkou  

V Trenčianskom kraji sa od pondelka 5. júla 2021 zatvárajú niektoré hraničné priechody s Českou republikou (ČR).Informuje o tom 4.7.2021 na sociálnej sieti Polícia SR – Trenčiansky kraj.

Viac tu: https://www.nazahori.sk/myjava/item/4838-zatvoria-hranicny-priechod-vrbovce-velka-nad-velickou 

[pinf_eventgallery event=’Vrbovce_hranice_protest20210705′ attr=images mode=link max_images=40 thumb_width=90 ]

“Dnes o 13:00 h stretnutie na hraničnom priechode Vrbovce / Javorník k uzatvoreniu hraničného priechodu pre motorové vozidlá,” informuje starosta obce Vrbovce.

 

ZOZNAM UZAVRETÝCH HRANIČNÝCH PRIECHODOV 

Z dôvodu efektívnej ochrany otvorených hraničných priechodov boli uzavreté niektoré menšie a málo využívané hraničné priechody. Informuje dnes Polícia Slovenskej republiky. 

 

RAKÚSKO

Bratislava (Kopčianska ulica) – Kittsee. 

 

MAĎARSKO

Veľký Kamenec – Pácin,

Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely,

Skároš – Holloháza,

Domica – Aggtelek,

Tachty – Cered,

Kalonda – Ipolytarnóc. 

 

POĽSKO

Palota – Radoszyce,

Nižná Polianka – Ožena,

Becherov – Konieczna,

Kurov – Muszynka,

Čirč – Leluchów,

Lysá nad Dunajcom – Niedzica,

Tatranská Javorina – Lysa Poľana,

Suchá Hora – Chocholów,

Bobrov – Winiarczykówka,

Novoť – Ujsoly. 

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Čadca – Milošová – Šance,

Červený Kameň – Nedašova Lhota,

Horné Srnie – Brumov – Bylnice,

Nová Bošáca – Březová,

Moravské Lieskové – Strání,

Vrbovce – Velká nad Veličkou,

Skalica – Sudoměřice,

Brodské – Lanžhot,

cestné prejazdy Kohútka, Drietoma – časť Liešna, Stará Myjava, Kykula, Predpoloma Javorina.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár