Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

V areáli školy vybudujú vo Veľkých Levároch atletickú dráhu


V areáli školy v obci Veľké Leváre vybudujú atletickú dráhu, na ktorú samospráva získala dotáciu. Informovala o tom obec.

Začiatkom júna Veľké Leváre informovali verejnosť o úspešnom projekte multifunkčného športového ihriska s umelou trávou, oplotením a osvetlením, ktoré bude vybudované ako prvé športovisko v areáli základnej školy. „Obec v tom čase pracovala aj na druhom školskom športovom projekte a to na vybudovaní štvordráhového atletického oválu s tartanovým povrchom. Snaha samosprávy sa vyplatila a Fond na podporu športu podporil projekt atletickej dráhy dotáciou,“ uviedla obec.

Aktuálne sa čaká na podpis grantových zmlúv ako na multifunkčné ihrisko, tak aj na atletickú dráhu. Realizácia projektov sa predpokladá začiatkom roka 2022. Základná škola je v prevádzke od roku 1991 a v jej areáli neboli nikdy vybudované žiadne oficiálne športoviská. „Škole tak pri rozvoji pohybových schopností žiakov chýbalo príslušné vybavenie. Situácia sa v budúcom roku zmení a levárska základná škola sa opäť posunie o čosi vpred,“ informuje samospráva.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár