V Holíči jazdil 18-ročný taxikár cez 100 km/h, zadržali mu vodičák


zdroj: Polícia SR

Za rýchlu jazdu po meste Holíč odstavili dopravní policajti z nočnej služby 18-ročného taxikára, ktorý jazdil po meste rýchlosťou cez 100 km/h. Navyše mu zadržali aj vodičský preukaz, a domov odišiel pešo so 600 eurovou pokutou. Informovala o tom polícia.

Vodiča pristihli policajti za volantom auta Seat Altea v piatok, krátko pred 21.00 h na Ul. Hollého.  Policajný radar sa v prípade jeho rýchlosti zastavil na čísle 104 km/h. „Hliadka mu na mieste uložila pokutu vo výške 600 eur. Mladý muž však nevedel pokutu ihneď zaplatiť, preto mu policajti  v zmysle zákona zadržali vodičský preukaz a jazdu musel ukončiť. Po úhrade pokuty mu policajti vodičský vrátia,“ uviedla polícia.

Mladému vodičovi sa tento priestupok automaticky zapíše do karty vodiča. „V prípade, že bude mať takýto prešľap v rýchlosti ešte jeden a to do 2 rokov od udelenia vodičského preukazu, automaticky sa musí podrobiť rehabilitačnému programu pre vodičov a doškoľovaciemu kurzu s preskúšaním odbornej spôsobilosti,“ informovala polícia.


Pridaj komentár