Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

V Holíči šoféroval 56 ročný s takmer 1,5 promile


Policajti zadržali od piatka 12.11.2021 do konca víkendu 4 vodičov, ktorí sadli za volant „posilnení“ alkoholom.

Všetci štyria sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a na rozhodnutie o ich osude čakajú v CPZ. V prípade dokázania viny im môže hroziť strata slobody až na 1 rok,“ informovala o tom NaZahori.sk  Zlatica Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.


▪️ Sériu začal 56 ročný vodič na aute Seat Ibiza, ktorého zastavila policajná hliadka v meste Holíč, okres Skalica. V popoludňajších hodinách nafúkal takmer 1,5 promile.

▪️ O pár hodín neskôr hliadka PMJ skontrolovala vodiča auta Peugeot 206 na Spartakovskej ulici v Trnave. Pri dychovej skúške namerali 32 ročnému mužovi bezmála 2 promile alkoholu v dychu.

▪️ V sobotu riešili policajti zo Zavara 53 ročného muža, v obci Horné Zelenice. S viac ako 1,8 promile v dychu narazil s vozidlom Audi A3 do múrika rodinného domu. Z miesta odišiel, prešiel približne 300 metrov a nakoniec zaparkoval pred rodinným domom.

Vodiči budú riešení v tzv. superrýchlom konaní.


▪️ Víkend zavŕšil 28 ročný vodič auta Nissan Qashqai, v meste Trnava. Včera večer ho policajti PMJ zastavili po tom, ako nerešpektoval dopravné značenie a nezastavil na „stopke“. Pri dychovej skúške sa na displeji objavila hodnota 0,63 mg/l, pri opakovanej skúške stúpla na 0,68 mg/l alkoholu. Mladý muž teda šoféroval s 1,42 promile. Policajti ho zadržali a eskortovali na policajnú stanicu. Rovnako ako predchádzajúcich troch vodičov ho neminie obvinenie za šoférovanie pod vplyvom alkoholu.

„Polícia upozorňuje vodičov, aby nepodceňovali silu alkoholu a v žiadnom prípade nesadali za volant opití. Už menšie množstvo alkoholu môže spôsobiť zhoršenú koordináciu pohybov a nesprávny odhad vlastných schopností, čo vedie k chybnému vyhodnoteniu situácie. Za volantom to môže mať fatálne následky,“ doplnila krajská hovorkyňa.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár