Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

V Košariskách predstavia knihu o Štefánikovi aj dve výstavy


NaZahori.sk

Pri príležitosti 141. výročia narodenia Milana Rastislava Štefánika a takisto pri pripomenutí si 150. výročia vzniku Cirkevného zboru ECAV Košariská – Priepasné a 30. výročia vzniku Spolku rodákov M. R. Štefánika v Košariskách bude v rodnej obci Štefánika prezentovaná nová publikácia Tu sú jeho korene.

NaZahori.sk o tom informovala Zuzana Durcová z Cirkevného zboru ECAV Košariská – Priepasné.

Okrem predstavenia knihy budú zároveň slávnostne otvorené výstavy Spolková a kultúrna činnosť v kraji pod Bradlom (1918-39) a Tu sú naše korene. „Kniha aj výstavy budú bližšie predstavené v rámci slávnostných Služieb Božích, ktoré sa budú konať nedeľu 18. júla 2021 o 9.30 h v evanjelickom kostole v Košariskách. Slávnostným kazateľom bude biskup Západného dištriktu ECAV na Slovensku Ján Hroboň,“ informovala Durcová.

Kniha Tu sú jeho korene približuje jeho rodinu, prostredie i tradície rodných Košarísk a okolitého podbradliansko-podjavorinského kraja. Výstava Tu sú naše korene vznikla pri príležitosti 150. výročia Cirkevného zboru ECAV Košariská – Priepasné, ktorého prvým kňazom bol otec M. R. Štefánika Pavel Štefánik. Druhá výstava predstavuje spolkovú a kultúrnu činnosť v Štefánikovom rodnom kraji v medzivojnovom období,“ doplnila riaditeľka Múzea M. R. Štefánika Alena Petráková.

Výstavy Spolková a kultúrna činnosť v kraji pod Bradlom (1918-39) a Tu sú naše korene budú prístupné pre verejnosť v Evanjelickom kostole v Košariskách do konca septembra.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár