Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

V Kútoch sa strieľalo, policajti zasahovali proti ozbrojenému mužovi


Policajti zo Šaštína – Strážov vyšetrujú incident medzi susedmi ako ublíženie na zdraví a výtržníctvo. Informovala o tom polícia.

Zo skutku je podozrivý 44-ročný muž, ktorý mal po slovnej výmene názorov vytiahnuť podvečer neďaleko svojho domu najskôr vzduchovku a neskôr pištoľ. „Podľa prvotných informácií mali byť zbrane použité na výstrahu pred skupinou asi 10 osôb a ich psa. Jedna z rán však zasiahla na mieste do nohy miestneho muža a spôsobila mu priestrel ľavej nohy. Či išlo o odrazenú strelu alebo priamo úmysel, polícia preverí cez súdneho znalca. Zranený muž skončil po zásahu v skalickej nemocnici,“ uviedla polícia.

Policajti na mieste činu zadržali strelca, ktorému mu po incidente namerali v dychu 0,60 mg/l, čo je v prepočte 1,25 promile. „So súhlasom prokurátora vykonali policajti na mieste prehliadku osoby a tela, zaistili dve strelné zbrane, ktoré boli použité pri skutku a zároveň zaistili všetky ostatné zbrane, ktoré mal muž v legálnej držbe,“ informovala polícia.

Muža obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia. „Po vykonaní potrebných procesných úkonoch bol muž, po dohode s dozorujúcim prokurátorom, prepustený na slobodu. Prípadom sa naďalej intenzívne zaoberáme. Nie je vylúčené, že príde aj k zmene právnej kvalifikácie,“ doplnila polícia.

https://www.nazahori.sk/2022/01/11/v-senici-rozbijal-kladivom-okna-na-kostole-potom-zautocil-na-policajtov/

KOCR Bratislava region

Pridaj komentár