V Malackách pribudne 130 pracovných miest

IKEA Industry

IKEA Industry na Slovensku pokračuje vo svojich rozvojových plánoch. Vďaka novej investícii bude IKEA Industry naďalej zabezpečovať cenovo dostupné kvalitné výrobky prostredníctvom efektívnych a vysoko automatizovaných výrobných procesov. V novej fabrike v Malackách sa bude vyrábať ikonická knižnica BILLY. Investícia prinesie do regiónu 130 nových pracovných miest.

Nová fabrika sa rozšíri o 35.000 m2

Nová moderná fabrika na výrobu nábytku Novopostavená fabrika má jednu z najvyšších úrovní automatizácie výroby v porovnaní s podobnými prevádzkami IKEA Industry na svete. Rozšírenie o 35 000 m2, čo je veľkosť piatich futbalových ihrísk, zahŕňa nové výrobné a skladové priestory. Nová investícia prináša aj zlepšenie ergonómie a pracovného prostredia na výrobných a baliacich linkách, ktoré sú vybavené množstvom robotov a automatizovaných systémov.

Veríme, že naša moderná fabrika v Malackách podporí našu ambíciu byť preferovaným zamestnávateľom a lídrom v oblasti udržateľnej výroby nábytku. Automatizácia dáva našim kolegom príležitosť vzdelávať sa a rásť a zároveň poskytuje bezpečné a moderné pracovné prostredie,“ vysvetľuje Kuba Jankowski, Global Managing Director IKEA Industry.

IKEA Industry
IKEA Industry

Najnovšie technológie a uplatnenie pre mnohé talenty Skúšobná výroba vo fabrike prebieha od začiatku roka 2024. Vďaka najnovším technológiám sa podiel drevotrieskových dosiek vyrobených a spracovaných v malackej fabrike zvýši až o 50 %. 

Otvorenie novej výrobnej jednotky ešte viac posilní vedúce postavenie spoločnosti IKEA v nábytkárskom priemysle a prinesie do regiónu nové pracovné miesta,“ hovorí Dariusz Martyniak, Site Manager IKEA Industry Malacky. „Vďaka našej novej investícii vytvoríme 130 pracovných miest pre rôzne profesie vrátane vysokokvalifikovaných pozícií vo výrobe. Radi privítame talentovaných a motivovaných kolegov, ktorí zdieľajú hodnoty našej spoločnosti,“ dodáva.

Na strechách pribudnú solárne panely

Dôraz na udržateľnosť Riešenia vyvinuté v novej fabrike podporujú aj udržateľnosť. „Vďaka výstavbe nového špeciálneho mosta s plne automatizovaným dopravným systémom budeme efektívne prepravovať na mieru narezané dosky z našej vedľajšej fabriky na výrobu dosiek priamo na nové výrobné linky,“ hovorí Amanda To, Global Manufacturing Area Manager IKEA Industry.

Na strechách budov budú v blízkej budúcnosti umiestnené solárne panely. Súčasťou novej fabriky budú aj zelené fasády, ako aj kvalitný systém čistenia odpadových vôd a systém zberu dažďovej vody. Areál bude Internal vybavený prvkami, ktoré podporujú biodiverzitu v okolí, ako sú hniezdne búdky, výsadba lákajúca opeľovačov, jazierka na napájanie divých zvierat, ochrana obojživelníkov a mokrade namiesto trávnatých plôch.

IKEA Industry
IKEA Industry

Zapojenie komunít do výroby ikonického nábytku

Nová fabrika dáva druhý život aj vianočným stromčekom zozbieraným od obyvateľov Malaciek a Bratislavy, pretože sa z nich vyrábajú dosky, ktoré sa neskôr používajú pri výrobe knižníc BILLY. V tomto komunitnom cirkulárnom projekte plánuje spoločnosť pokračovať aj v nasledujúcich rokoch a tento špeciálny príbeh bude naďalej súčasťou ikonickej knižnice BILLY, ktorá tento rok oslavuje 45. výročie svojho vzniku.


Pridaj komentár