V Myjave šoférovala s takmer 3,5 promile

Polícia SR

Polícia SR

Alkohol za volantom má byť pre každého zodpovedného vodiča tabu.

“Aj napriek nášmu neustálemu apelovaniu na vodičov, aby si nesadali za volant v čase, keď sú pod vplyvom alkoholu, denne zisťujeme vodičov, ktorým to nerobí problém,” upozorňuje na sociálnej sieti polícia KR PZ v TrenčíneŽiaľ, v pití nezaostávajú ani ženy. Občas sa nájdu aj také, čo dokonca mužov prekonajú. Tak ako v Myjave, keď policajti vodičke, ktorá práve šla z nákupu, namerali takmer 3,50 promile alkoholu.

Myjavskí policajti, na miestnej komunikácii pred nákupným strediskom, zastavili a kontrolovali osobné motorové vozidlo Škoda Octavia, ktoré šoférovala 27-ročná vodička.

Pri cestnej kontrole ju po predložení dokladov potrebných k vedeniu vozidla vyzvali k vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu. Policajti neverili vlastným očiam, keď im na alkoteste zasvietila hodnota 1,61 mg/l, čo predstavuje 3,35 promile. 

Vodičku neminulo obvinenie z prečinu „Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky“. Za tento trestný čin je trestná sadzba, v zmysle zákona, až jeden rok odňatia slobody, prípadne vodičke hrozí aj prepadnutie veci v tomto prípade osobné motorové vozidlo, ktoré vodička viedla. . O tom, aký trest dostane, v prípade alkoholu nad 1 promile, rozhodne súd.

“Preto znova dôrazne apelujeme na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,” dopĺňa Polícia SR – Trenčiansky kraj. 

 

 


Pridaj komentár