V piatok sa otvárajú malé hraničné priechody aj vo Vrbovciach, Brodskom a Skalici

Nazahori.sk

Nazahori.sk

Všetky bývalé hraničné priechody tretej kategórie budú od piatka rána (9. júla 2021 )otvorené a všetky prekážky na prekračovanie vnútorných hraníc budú odstránené.

Polícia bude naďalej spolu s armádou, príslušníkmi Finančnej správy SR a Zboru väzenskej a justičnej stráže vykonávať kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie Slovenska. Informovala o tom hovorkyňa Policajného prezídia SR Denisa Bárdyová.

Na Záhorí sa to týka zatvorených hraničných priechodov Skalica- Sudoměřice(stará cesta) a tiež hraníc najprv zatvorených Brodské – Lanžhot – následne otvorené pre osoby poskytujúce pomoc na Morave. Viac tu: https://www.nazahori.sk/skalica/item/4847-hranice-brodske-lanzhot-su-otvorene-len-pre-osoby-pomahajuce-v-postihnutej-morave.

V okrese Myjava na Kopaniciach sa to týka hraničného priechodu Vrbovce – Veľká nad Veličkou. Viac tu: https://www.nazahori.sk/myjava/item/4840-video-foto-na-slovensko-ceskej-hranici-vo-vrbovciach-sa-protestovalo.

Polícia apeluje na občanov, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili potrebné doklady a potvrdenia, prípadne mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení, aby sa zabezpečila plynulosť premávky a potvrdenie o registrácii cez eHranicu. Pokiaľ sú osoby zaočkované, aj potvrdenie o očkovaní. Policajný zbor vykonáva kontrolu digitálnych COVID preukazov EÚ aj prostredníctvom mobilných čítacích zariadení.

 


Pridaj komentár