Trnavská župa postaví úplne novú telocvičňu v Senici


Trnavský samosprávny kraj (TTSK) uspel vo výzve z Fondu na podporu športu, a pri Strednej odbornej škole podnikania v remeslách a službách, V. Paulínyho Tótha vybuduje ďalšiu novú telocvičňu na Záhorí.

Multifunkčný areál pri OA v Senici

Je to ďalšia dobrá správa po tom, ako kraj minulý týždeň pri Obchodnej akadémii Senica otvoril zrekonštruovaný moderný športový areál. Ten bude slúžiť študentom aj verejnosti.

Telocvičňa bude dvojpodlažná

Navrhovaná novostavba bude pozostávať z dvoch konštrukčných blokov. Z murovanej časti zázemia a oceľovej haly športovej plochy. „Telocvičňa bude dvojpodlažná. Okrem iného sa v nej bude nachádzať technická miestnosť, sprcha, sociálne zariadenia. Rovnako aj sociálne zariadenia pre imobilných, šatne či sklad náradia,“ uviedla samospráva.

V Senici postaví TTSK úplne novú telocvičňu. Zdroj: TTSK
V Senici postaví TTSK úplne novú telocvičňu. Zdroj: TTSK

V cvičiacej miestnosti telocvične sú navrhované 3 ihriská, a to basketbalové, volejbalové a tenisové.  Výstavba bude v celkovej hodnote 2,2 milióna eur, pričom sme na tento projekt získali finančnú podporu vo výške 1,1 milióna eur z Fond na podporu športu. „Aj naďalej pokračujeme v napĺňaní plánu výstavby a modernizácie telocviční a vonkajších športovísk pri župných stredných školách za viac ako 7 miliónov eur,“ skonštatoval trnavský samosprávny kraj.


Pridaj komentár