Zámok Holíč zdroj: NaZahori.sk

V Senici pripravili pre občanov anketu, o budúcom smerovaní mesta

MsÚ Senica zdroj: Vladimír Miček

Mesto Senica sa pripravuje na nasledujúce roky a vytvára nový strategický rozvojový dokument – Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Senica (PHRSR) na roky 2023 – 2030. Informovalo o tom mesto.

Samospráva hľadá spôsoby, ako tento proces urobiť inkluzívnejším a získať viac názorov od svojich občanov. Preto pozýva, aby sa zapojili do spoločnej tvorby budúcnosti prostredníctvom ankety. „V nej môžete prejaviť svoje názory a očakávania ohľadom súčasnej a budúcej situácie v meste. Vaše odpovede nám pomôžu vytvoriť Senicu, ktorá bude ešte lepším miestom na život. Vyplnenie ankety vám nezaberie viac ako niekoľko minút, ale bude mať významný dopad na budúce smerovanie mesta,“ apeluje mesto.

PHRSR nie je len nevyhnutným dokumentom pre budúcnosť, ale je tiež kľúčový pre zabezpečenie finančnej podpory z eurofondov v programovom období 2023-2030. Jeho existencia je teda kľúčová pre spoločný rozvoj mesta.

Obyvatelia Senice majú na výber dve možnosti, ako sa na tvorbe PHRSR podieľať – elektronicky alebo prostredníctvom tradičnej papierovej verzie ankety. Vybrať si môžete tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Elektronický formulár nájdete tu: https://www.survio.com/survey/d/senica-phrsr-2023-2030.

Papierovú verziu ankety môžu Seničania nájsť v mestskom periodiku Naša Senica, na informačnej tabuli mestského úradu, v TIC Infosen a bude distribuovaná aj na rôzne stredné školy, senior klubov a podobne. „Vyplnený dotazník môžete odovzdať na informačnom stánku mestského úradu, v kancelárii TIC Infosen alebo do označených schránok,“ vysvetlilo mesto.

Odpovede bude samospráva zhromažďovať do 15. decembra 2023.


KOCR Bratislava region

Pridaj komentár